Download, sterowniki

Jak przenieść pasek adresu w Chrome na dół ekranu w Androidzie

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
05.07.2017
Ilość komentarzy
1

Chrome w Androidzie pozwala przenieść pasek adresu na dół ekranu. Jeśli preferujesz taki układ, to możesz uaktywnić tę opcję za pomocą zaawansowanych ustawień. Jak to zrobić?

Chrome - pasek adresu na dole ekranu w Androidzie

Programiści Google’a odpowiedzialni za przeglądarkę Chrome ciągle eksperymentują z interfejsem w Androidzie. Jedną z nowszych zmian, nad którą twórcy Chrome ciągle pracują jest pasek adresu u dołu ekranu. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że pole z adresem strony i opcjami wyświetla się na górze ekranu, jednak przeniesienie go do dolnej części potrafi znacznie ułatwić nawigację.

Gdy twórcy skończą pracę nad tą funkcją, to prawdopodobnie zostanie ona uaktywniona domyślnie w nowszych wersjach przeglądarki. Póki co jednak jest ona domyślnie wyłączona, ale da się ją uaktywnić. Zobacz, jak przenieść pasek adresu w Chrome na dół ekranu w Androidzie.

Przenoszenie paska adresu na dół ekranu w Chrome w Androidzie

Przede wszystkim udaj się do Sklepu Play, a następnie pobierz stamtąd najnowszą aktualizację przeglądarki Chrome.

Pobierz Google Chrome

Gdy masz już najnowszą wersję Chrome, to uruchom przeglądarkę, a następnie w pasku adresu wpisz poniższy adres:

chrome://flags/#enable-chrome-home

Wejdź do zaawansowanych opcji Chrome

Po wpisaniu tego adresu potwierdź wejście na powyższą stronę. Zostaniesz przeniesiony do zaawansowanych ustawień Chrome, w których znajdują się eksperymentalne opcje. Powinieneś zostać od razu przeniesiony do poniższego pola:

Chrome Home

Enables Chrome Home on Androidzie

Włącz Chrome Home

Domyślnie ta opcja jest ustawiona do wartości „Default”, która sprawia, że Chrome Home jest wyłączone. Dotknij pola „Default” i z menu kontekstowego wybierz opcję „Enabled”. Następnie na samym dole wybierz opcję ponownego uruchomienia Chrome w celu zapisania i zastosowania zmian.

Chrome - pasek adresu na dole ekranu

Przeglądarka Chrome włączy się ponownie i pasek adresu będzie wyświetlać się teraz u dołu ekranu. Jeśli zechcesz go przywrócić na górę, to wystarczy ponownie przejść do powyższych opcji i ustawić „Chrome Home” do pozycji „Disabled”.

Dołącz do dyskusji

Gutek

19.04.2018

Zaktualizowałem chrome i przestało działać, nie pomaga resetowanie ustawień itp

comments powered by Disqus