Download, sterowniki

Jak przenieść Google Authenticator na nowy telefon

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
08.09.2020
Ilość komentarzy
0

Google Authenticator na nowy telefon można przenieść bez konieczności ponownej konfiguracji wszystkich kont i weryfikacji. Wystarczy skorzystać z opcji przenoszenia kont na inny telefon z Authenticatorem przy użyciu kodu QR. Jak to zrobić?

Jak przenieść Google Authenticator na nowy telefon

Google Authenticator to narzędzie pozwalające generować kody weryfikacyjne do logowania dwuetapowego. Obsługuje wiele serwisów, dzięki czemu wszystkie kody mamy w jednym miejscu. Co jednak zrobić, gdy kupiliśmy nowy telefon? Jak wtedy przenieść swój Google Authenticator na nowe urządzenie z zachowaniem wszystkich skonfigurowanych kont? Czy konieczne jest ich ponowne skonfigurowanie od zera na nowym urządzeniu?

Spokojnie, nie musisz niczego konfigurować od zera na nowym urządzeniu. Możesz przenieść Google Authenticator na nowy telefon bezpośrednio ze swojego starego telefonu. Google wprowadził taką opcję i odbywa się ona poprzez zeskanowanie kodu QR ze starego urządzenia. Wszystkie skonfigurowane konta trafią od razu do nowego urządzenia i będziemy mogli go używać do weryfikacji dwuetapowych.

Przenoszenie Google Authenticator na nowy telefon

Przede wszystkim musisz mieć dostęp do obu urządzeń jednocześnie:

  • do starego telefonu ze skonfigurowanym Google Authenticatorem,
  • do nowego telefonu, na którym jest zainstalowany nieskonfigurowany Google Authenticator.

Upewnij się, że na obu urządzeniach aplikacja Google Authenticator jest zaktualizowana do najnowszej wersji ze Sklepu Play.

Weź do ręki swój stary telefon i uruchom aplikację Google Authenticator. Następnie na ekranie głównym aplikacji dotknij ikony z trzema kropkami w górnym prawym rogu, aby wysunąć menu. W menu wybierz opcję Przenieś konta.

Przenieś konta w Google Authenticator

Pojawi się nowy ekran przenoszenia kont na inny telefon. Wybierz opcję Eksportuj konta. Aplikacja poprosi Cię o weryfikację tożsamości poprzez wprowadzenie kodu lub wzoru blokady ekranu. Następnie wyświetli się lista kont, które masz skonfigurowane w aplikacji Google Authenticator. Możesz tu wybrać, które konta chcesz przenieść. Jeśli przenosisz wszystkie konta, pozostaw wszystkie pozycje na liście zaznaczone.

Wybierz konta do eksportu w Google Authenticator

Wciśnij przycisk Dalej, aby przejść do ostatniego kroku. Aplikacja wygeneruje unikatowy kod QR, który musisz zeskanować teraz swoim nowym telefonem w aplikacji Google Authenticator.

Zeskanuj kod QR w Google Authenticator

Spowoduje to błyskawiczne zaimportowanie danych do nowego telefonu. Jak to zrobić?

Weź teraz do ręki swój nowy telefon i uruchom Google Authenticator. Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze żadnych usług, to od razu na ekranie głównym wyświetli się przycisk Rozpocznij. Wybierz go, a następnie z listy opcji wybierz Zeskanuj kod QR.

Jeśli z jakiegoś powodu ekran powitalny Ci się nie wyświetla i zamiast tego widzisz tylko ekran główny Google Authenticatora bez skonfigurowanych kont, to nic nie szkodzi. Wysuń wtedy menu za pomocą ikony z trzema kropkami, wybierz w nim opcję Przenieś konta, a następnie aktywuj opcję Importuj konta.

Zeskanuj kod QR w Google Authenticator

W jednym i drugim przypadku pojawi się teraz skaner kodu QR. Za pomocą aparatu w nowym telefonie zeskanuj teraz kod QR, który wyświetla się na starym telefonie. Gdy tylko kod QR ze starego telefonu pojawi się w kadrze, aplikacja Google Authenticator wykryje wszystkie konta i zaimportuje je do nowego telefonu.

Skaner się wyłączy, a Ty na liście skonfigurowanych kont w nowym telefonie zobaczysz wszystkie swoje konta z Authenticatora. Możesz teraz odinstalować Google Authenticator ze starego telefonu i korzystać tylko i wyłącznie z Authenticatora w nowym telefonie.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus