Korzystasz ze zwykłego Messengera ze względu na funkcję rozmów wideo? Teraz możesz je prowadzić również w lżejszej wersji Messengera – Messenger Lite. Jak z tego skorzystać i gdzie znaleźć tę opcję?

Rozmowy wideo w Messenger Lite

Messenger Lite to lekka wersja komunikatora Facebook Messenger, która posiada znacznie okrojone funkcje w porównaniu do pełnej aplikacji. Dzięki temu Messenger Lite chodzi znacznie szybciej i nie obciąża tak urządzenia oraz baterii. Minusem aplikacji jest jednak to, że oprócz czysto opcjonalnych funkcji kosmetycznych usunięto w niej pierwotnie również możliwość prowadzenia rozmów wideo. Teraz ta opcja została jednak wprowadzona do Messengera Lite.

Użytkownicy mogą teraz tworzyć wideorozmowy za pomocą lekkiej wersji Messenger Lite. Opcja znajduje się w oknie rozmowy. Zobaczmy, jak z niej skorzystać i co zrobić, gdy jeszcze się ona nam nie wyświetla.

Jak prowadzić rozmowy wideo w Messenger Lite?

Potrzebujemy do tego najnowszej wersji aplikacji Messenger Lite, którą możemy pobrać ze Sklepu Play (Android). Link znajdziesz poniżej:

Pobierz Messenger Lite ze Sklepu Play

Po zainstalowaniu aplikacji lub zaktualizowani jej do nowszej wersji, należy uruchomić komunikator, a następnie przejść do okna rozmowy z wybranym znajomym.

Odpowiednia opcja znajduje się na górnym pasku ekranu rozmowy z wybraną osobą. Do tej pory znajdowała się tu tylko ikona opcji (trzy kropki) oraz ikona rozmowy głosowej (słuchawki). Teraz dodatkowo znajdziemy tu opcję kamery, czyli połączenia wideo.

Nawiązywanie wideorozmowy w Messenger Lite

Po wybraniu tej ikony rozpocznie się proces nawiązywania rozmowy wideo z wybranym rozmówcą. Jeżeli do tej pory Messenger Lite nie miał uprawnień do używania kamery, to trzeba będzie je nadać. Nie musimy w tym celu wykonywać niczego skomplikowanego. Po dotknięciu ikony rozmowy wideo pojawi się nowe okienko z systemu Android, w którym wyświetli się prośba o udzielenie uprawnień na korzystanie z aparatu – wystarczy dotknąć przycisku „Zezwól”. Jest to czynność jednorazowa.

Wiele osób martwi się, że Messenger Lite przestanie być lekki ze względu na dodane opcje. Póki co nie ma się czym martwić. Aplikacja nadal jest bardzo lekka, a dodana opcja wideorozmów nie wpływa negatywnie na wydajność lub obciążenie baterii. Nadal jest to uproszczona wersja popularnego komunikatora, w której nie ma niepotrzebnych dla wielu osób funkcji, takich jak relacje, zakładka Mój dzień czy inne podobne.