Jeśli zaktualizowałeś Firefoksa i nie jesteś zadowolony z tego jak wyglądają teraz karty w przeglądarce. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo poszerzyć zakładki w Firefoksie, aby zobaczyć więcej tekstu i łatwiej je odróżnić. Ten proces jest całkowicie konfigurowalny, dzięki czemu możesz wybrać konkretną szerokość z dokładnością do piksela! Personalizacja to jeden z największych atutów Firefoksa.

Powiązane: Firefox- automatyczne wypełnianie haseł w aplikacjach na Androida

Najnowsza wersja Firefoksa okazała się dość kontrowersyjna, i wielu użytkowników daje upust swojej frustracji online. Osobiście podoba mi się obecny wygląd przeglądarki i jej użyteczność, jednak nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, więc nie mogę tak naprawdę wypowiadać się w temacie niektórych zmian, na które wielu narzeka.

Na szczęście Firefox nadal oferuje kilka szybkich i łatwych do wprowadzenia zmian, które nie wymagają pisania własnego niestandardowego kodu CSS. Wcześniej omawialiśmy, jak sprawić, by pasek kart Firefoksa był cieńszy. Tym razem jednak pokażemy, jak zmienić szerokość (długość) zakładek Firefoksa. Spowoduje to, że karty będą wyświetlać więcej tekstu, co ułatwi ich rozróżnienie, zwłaszcza jeśli masz otwartych wiele kart tej samej witryny. Poniżej znajduje się przykład tego, co mam na myśli.

Jak poszerzać zakładki w Firefoksie?

Aby rozpocząć proces poszerzania kart w Firefoksie, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Firefox, a następnie wpisz about:config w pasku adresu i naciśnij Enter. Gdy zostaniesz o to poproszony, zaakceptuj wyświetlony monit mówiący o gwarancji.
  • Następnie skopiuj i wklej browser.tabs.tabMinWidth w polu wyszukiwania.
  • Spowoduje to wyświetlenie nowej opcji z domyślną wartością 76. Jest to domyślna szerokość zakładek Firefoksa.

  • Teraz po prostu dostosuj tę liczbę, aby poszerzyć zakładki Firefoksa. Używam 150 na moim ultrapanoramicznym monitorze 21:9 i jest to idealne dopasowanie. Możesz jednak użyć dowolnej liczby, która najbardziej Ci odpowiada.

  • Gdy tylko zmienisz ten numer, naciśnij Enter na klawiaturze, zobaczysz, że karty odpowiednio się dostosują. Generalnie lubię to robić gdy mam otwartych bardzo dużo kart, abym mógł lepiej zorientować się, jak ta zmiana będzie się wtedy prezentować.
  • Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wrócić do tego miejsca i dostroić tę wielkość, możesz eksperymentować do woli.

Jak dostosować ogólną wysokość/głębokość wiersza kart Firefoksa?

Gdy będziesz zadowolony z szerokości kart Firefoksa, prawdopodobnie będziesz chciał dostosować także wysokość wiersza kart. Jest to najczęstsza zmiana, jaką użytkownicy Firefoksa wprowadzają w najnowszej wersji. Większość ludzi uważa, że jest zbyt szeroki, zwłaszcza podczas korzystania z ultrapanoramicznego monitora. O tym więcej znajdziesz tu: Jak zmniejszyć pasek kart Firefoksa. Zmień rozmiar paska kart Firefox Proton. Nie zapomnij sprawdzić nas na YouTube, Facebooku i wszystkich innych.