Jeśli próbujesz grać w Star Wars Jedi: Upadły zakon lub inną grę i zauważasz ogromne spadki FPS, niezależnie od ustawień grafiki i sprzętu. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo rozwiązać problem, wprowadzając zmiany na kontrolerze Xbox One. 

Powiązane: Jak podłączyć pad DualSense od PS5 do PC za pomocą Steam

Podczas grania w gry na PC zwykle możesz oczekiwać znacznie bardziej zoptymalizowanego doświadczenia niż na konsoli. Rzeczy mają wyglądać lepiej, grać lepiej i działać znacznie płynniej, z wyższą liczbą klatek na sekundę. Generalnie jest to prawda, jednak konfiguracja sprzętu systemowego w celu uzyskania pożądanych wyników wymaga dużo dodatkowej pracy. W tym aspekcie charakter konsol typu plug and play jest zdecydowanie tysiąc razy lepszy. 

Jeśli niedawno zacząłeś grać w Star Wars Jedi: Upadły zakon lub jakąkolwiek inną grę i zauważyłeś, że liczba klatek na sekundę nie jest stała, bez względu na ustawienia grafiki, których używasz ze swoim sprzętem, nie jesteś osamotniony. Problem jest w rzeczywistości spowodowany przez kontroler bezprzewodowy Xbox, a nie sprzęt, system Windows lub ustawienia grafiki. Z jakiegoś powodu kontrolery Xbox powodują różnego rodzaju problemy z liczbą klatek na sekundę w Star Wars Jedi: Fallen Order. Dobra wiadomość jest taka, że łatwo to naprawić, więc postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. 

Szybkie kroki, aby naprawić kontroler bezprzewodowy Xbox powodujący spadek liczby klatek na sekundę.

  1. Pobierz aplikację Akcesoria Xbox ze sklepu Microsoft Store.
  2. Podłącz kontroler przez USB.
  3. Kliknij Aktualizuj oprogramowanie.
  4. Uruchom ponownie komputer i kontroler.

Jak naprawić ogromne spadki i wahania liczby klatek na sekundę w Star Wars Jedi: Upadły zakon, gdy grasz za pomocą kontrolera Xbox?

Jak wspomnieliśmy powyżej, problemem powodującym spadki liczby klatek na sekundę w grze Star Wars Jedi: Fallen Order jest kontroler bezprzewodowy Xbox. Dostępna jest łatwa poprawka, która po prostu wymaga zaktualizowania oprogramowania kontrolera. Aby zaktualizować oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego Xbox, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw zainstaluj aplikację Akcesoria Xbox ze sklepu Microsoft Store . (Dostępne tylko w systemie Windows)
  • Po zainstalowaniu uruchom aplikację i podłącz kontroler za pomocą kabla USB.
  • Następnie zobaczysz powiadomienie z informacją, że aktualizacja jest dostępna (jeśli tego nie widzisz, Twoje urządzenie jest już aktualne). Kliknij, aby zaktualizować kontroler, a następnie poczekaj na zakończenie procesu, może to zająć około 5 minut.

  • Po zakończeniu aktualizacji zamknij aplikację, a następnie otwórz Ustawienia> Urządzenia i usuń kontroler Xbox z listy urządzeń. Teraz uruchom ponownie komputer, ponownie podłącz kontroler i powinien działać bez generowania dużego opóźnienia FPS w grach.

Uwaga: może się to również zdarzyć w grach, gdy baterie kontrolera Xbox są bliskie rozładowania. Przełączenie na nowy zestaw baterii zwykle rozwiązuje ten problem. Jeśli jednak używasz nowego zestawu i nadal nie ma poprawy, musisz zaktualizować oprogramowanie układowe kontrolera.

Jeśli mimo powyższych wskazówek nadal gdy grasz w Star Wars Jedi: Upadły zakon, i nadal masz duże opóźnienia w liczbie klatek na sekundę, jedyną realną alternatywą jest użycie kontrolera z podłączonym kablem USB. Nie jest to  idealne rozwiązanie, ale na ten moment najlepsze dostępne.