Download, sterowniki

Jak pobrać Valorant i zagrać za darmo?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
02.06.2020
Ilość komentarzy
0

Valorant to nowa gra twórców League of Legends. Nie wiesz, jak zagrać? Zobacz, jak pobrać Valorant i grać za darmo w to połączenie Counter-Strike'a i Overwatcha.

Jak pobrać Valorant za darmo?

Valorant to darmowa gra od twórców League of Legends, która właśnie została wydana i jest dostępna dla wszystkich graczy. Tym razem Riot Games spróbowało swoich sił na polu strzelanek pierwszoosobowych. Zobaczmy, na czym polega gra, a także jak pobrać Valorant za darmo i rozpocząć rozgrywkę.

Valorant - co to jest właściwie za gra?

Valorant to połączenie takich gier, jak Counter-Strike oraz Overwatch. Gra jest pierwszoosobową strzelanką dla wielu graczy, w której dwie drużyny (po pięciu graczy w każdej) walczą między sobą. Atakujący mają za zadanie podłożyć bombę (tzw. "spike'a"), natomiast rolą broniących się jest uniemożliwienie tej czynności.

Valorant - zrzut ekranu

Kojarzy Ci się Counter-Strike? Słusznie, ale dodaj do tego jeszcze szczyptę Overwatcha w formie unikatowych postaci, z których każda zawiera własne umiejętności i wyjdzie z tego Valorant.

Jak pobrać Valorant za darmo?

Jeśli nie wiesz, jak zagrać w Valorant, to wyjaśniamy: gra jest dostępna za darmo, tak samo jak League of Legends i wystarczy się zarejestrować oraz ściągnąć grę. Póki co Valorant pojawił się jedynie w wersji na komputery PC - pewne informacje "wykopane" z plików gry sugerują, że wersja konsolowa może się w przyszłości pojawić, ale póki co pozostaje to w sferze domysłów. Oficjalnie gra jest dostępna wyłącznie na komputery PC.

Do grania konieczne jest posiadanie konta Riot Games. Jeśli masz już takie konto, to nie musisz rejestrować nowego - możesz zalogować się za pomocą swojego istniejące konta z gry League of Legends.

Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze konta Riot Games, to konieczna będzie rejestracja. Jest to konieczne do pobrania gry oraz logowania się do rozgrywki.

Pobierz Valorant

Wejdź w powyższy link, a następnie kliknij w górnym prawym rogu przycisk GRAJ TERAZ.

Valorant - zaloguj się lub zarejestruj

Pojawi się nowe okno z prośbą o zalogowanie. Jeśli masz konto, kliknij ZALOGUJ SIĘ i wpisz dane do swojego konta. Jeśli nie masz konta, wybierz STWÓRZ KONTO i przejdź przez proces rejestracji, podając swój adres e-mail i inne dane do konta.

Po udanym logowaniu na konto możesz pobrać grę, klikając przycisk POBIERZ. Następnie uruchom instalator, aby przejść przez proces instalacji.

Wybierz lokalizację instalacji gry

W instalatorze zalecamy wysunąć OPCJE ZAAWANSOWANE. Dzięki temu pojawi się możliwość wyboru folderu, w którym gra ma zostać zainstalowana. Bez ręcznego wskazania gra domyślnie zainstaluje się w ścieżce "C:/Riot Games".

Kliknij przycisk Instaluj i poczekaj na ukończenie instalacji. Proces ten jest bardzo szybki, gdyż póki co instalowany jest jedynie Launcher. Po chwili uruchomi się on i poprosi o zalogowanie na swoje konto.

Valorant - zaloguj się do gry i rozpocznij instalację

Dopiero w tym miejscu należy ponownie kliknąć Instaluj i rozpocząć właściwe pobieranie wszystkich plików gry. Po wszystkim możesz zalogować się w niej na swoje konto i rozpocząć rozgrywkę. Dobrej zabawy!

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus