Youtube stawia bezpieczeństwo filmów przesłanych na swoją platformę na pierwszym miejscu. Filmy wideo, po ich przesłaniu na platformę, są silnie chronione przed ich kopiowaniem, jeśli ktoś nielegalnie pobierze wideo z YouTube, aby przesłać je na inną platformę, to wideo może zostać zniszczone ze względu na prawa autorskie. Jednak właściciele kanałów YouTube mają prawo do legalnego pobierania swoich filmów z YouTube.

Związane z: Jak przenieść utwory z Muzyki Google Play do YouTube Music

Jeśli posiadasz konto na Youtubie, zdecydowanie zalecamy przechowywanie kopii zapasowych wszystkich filmów przesłanych na platformę. Jednak w przypadku, gdy tego nie zrobiłeś lub gdy zgubiłeś kopię zapasową swoich filmów, YouTube pozwala wszystkim właścicielom kanałów na pobranie każdego z przesłanych filmów.

Pobieranie filmów z YouTube jest całkowicie legalne, o ile są to filmy przesłane na kanał, którego jesteś właścicielem. W rzeczywistości ta funkcja pobierania wideo jest domyślną funkcją platformy YouTube i dlatego nie będziesz musiał korzystać z żadnego rodzaju dodatkowej czy nawet nielegalnej usługi lub programu.

Poniżej chcemy pokazać, jak LEGALNIE pobierać filmy z TWOJEGO kanału YouTube na komputer:

Jak pobierać poszczególne filmy z Twojego kanału YouTube legalnie.

1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie przeglądarki na komputerze i przejście do: Youtube.com

2. Będąc tutaj, zaloguj się na swoje konto YouTube.

3. Kliknij ikonę swojego profilu, a gdy pojawi się menu opcji, wybierz: YouTube Studio.

4. Będąc w YouTube Studio, w lewej części okna wybierz: Filmy

5. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich filmów przesłanych na Twój kanał. Znajdź film, który chcesz pobrać, najedź kursorem na to wideo i kliknij ikonę z trzema pionowymi kropkami.

6. Teraz wyświetli się menu z kilkoma opcjami, z których będziesz musiał wybrać opcję: Pobierz

7. YouTube natychmiast rozpocznie pobieranie żądanego filmu w formacie MP4.

Jak legalnie pobrać wszystkie filmy ze swojego kanału YouTube równocześnie.

1. W przeglądarce internetowej na komputerze przejdź do: myaccount.google.com

2. Tutaj musisz zalogować się na konto Google, do którego należy kanał Youtube.

3. W środku przejdź do sekcji: Strona główna

4. W głównej części ekranu będziesz musiał kliknąć: Prywatność i personalizacja

5. Na kolejnym ekranie będziesz musiał przewijać w dół, aż znajdziesz sekcję Pobierz lub usuń swoje dane, albo zaplanuj co ma się z nimi stać na następnie wybierz opcję: Pobierz swoje dane.

6. To przeniesie Cię do narzędzia: Google TakeOut.

7. Pokazane są tutaj wszystkie usługi Google, ale ponieważ chcemy pobierać tylko filmy z YouTube, musisz kliknąć: Odznacz wszystko

8. Gdy wszystko jest odznaczone, przewiń w dół, aż znajdziesz: YouTube i YouTube Music. Historia odtwarzania i wyszukiwania, filmy, komentarze i inne treści które utworzyłeś w YouTube i YouTube Music .

9. Należy kliknąć opcję: Wybrałeś wszystkie dane z YouTube

10. Otworzy się małe okno, w którym będziesz musiał odznaczyć wszystko i pozostawić zaznaczoną opcję: Filmy

11. Kliknij: Następny krok

12. W kolejnym kroku będziesz musiał wybrać typ pliku, częstotliwość i miejsce docelowe. Google może wysłać link do pobrania Twoich filmów lub, jeśli wolisz, możesz skorzystać z opcji automatycznego zapisywania ich na Dysku Google, Dropbox lub innych usługach przechowywania w chmurze. Możesz także wybrać „Eksportuj raz ” lub „Eksportuj co 2 miesiące przez rok ”.

13. Na koniec będziemy musieli wybrać typ i rozmiar pobieranego pliku. Jeśli masz wiele filmów, możesz podzielić je na mniejsze pliki o wielkości 1 GB. Dostępne typy plików to: .zip i .tgz.

14. Na koniec, gdy wszystko jest już skonfigurowane według Twoich preferencji, wystarczy kliknąć: Utwórz eksport

15. Google przygotuje filmy i pokaże link do pobrania Twoich filmów z YouTube.