Download, sterowniki

Jak pobrać brakujące pliki DLL bezpośrednio od Microsoftu

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
29.07.2020
Ilość komentarzy
0

W twoim systemie są brakujące pliki DLL? Przy uruchomieniu programu wyświetla się komunikat, że np. brakuje pliku msvcp110.dll lub innego? Brakujące pliki DLL możesz pobrać bezpośrednio z serwerów Microsoftu. Zobacz, jak to zrobić.

Brakujące pliki DLL - skąd i jak je pobrać?

Zdarza się, że przy uruchomieniu programu lub gry wyświetla się błąd o brakującym pliku DLL. W wielu przypadkach wynika to z brakującej biblioteki np. Visual C++ Redistributable, jednak nie zawsze tak jest. Są sytuacje, gdy reinstalacja programu i wymaganych bibliotek nie rozwiązuje problemu, a komunikat o brakującym pliku DLL nadal się wyświetla. W takiej sytuacji sięgamy po wyszukiwarkę Google, w której staramy się znaleźć brakujące pliki DLL.

W sieci można znaleźć wiele stron agregujących popularne, często pobierane pliki DLL, jednak trzeba pamiętać, że pobieranie ich z niezaufanych źródeł jest niebezpieczne. Nie dość, że tego typu strony wyświetlają masę niechcianych dodatków, to na dodatek mogą podkładać wraz z plikiem DLL niechciane oprogramowanie lub wirusy. Jeśli już musisz pobrać brakujące pliki DLL pojedynczo z sieci, to ściągnij je bezpośrednio z serwerów Microsoftu. Pomoże Ci w tym Winbindex.

Pobieranie brakujących plików DLL

Winbindex to strona, która pozwala znaleźć, a następnie pobrać brakujące pliki DLL, SYS oraz EXE bezpośrednio z serwerów Microsoftu. W ten sposób unikasz ryzyka, które pojawia się, gdy ściągasz pliki systemowe z niezaufanych źródeł.

Przejdź do Winbindex

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Po wejściu na stronę wyświetli się wyszukiwarka, za pomocą której możesz wyszukać interesującego Cię pliku. Wprowadź nazwę pliku wraz z rozszerzeniem. Wyszukiwarka zasugeruje Ci odpowiedni plik, a po jego wybraniu i kliknięciu Show wyszuka dostępnych źródeł, z których możesz go pobrać.

Znajdź brakujący plik

W wynikach wyszukiwania znajdziesz informacje o znalezionym pliku, m.in. wersję pliku i architekturę systemu, dla której jest on dedykowany. Aby pobrać plik, kliknij przycisk Download.

Pobierz brakujący plik

Najeżdżając kursorem na przycisk pobierania możesz także w pasku stanu przeglądarki podejrzeć, że odnośnik faktycznie prowadzi na adres serwerów Microsoftu.

Po pobraniu pliku możesz go umieścić albo w systemowym folderze (C:\Windows\System32) lub bezpośrednio w folderze, w którym znajduje się program lub gra wymagająca tego pliku do prawidłowego działania.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus