Folder Inne w Messengerze zawiera wiadomości, które otrzymaliśmy od osób spoza listy znajomych na Facebooku. Jak wyświetlić folder Inne w Messengerze, zwłaszcza po ostatnich zmianach w interfejsie, wprowadzonych na początku 2020 roku?

Jak otworzyć folder Inne w Messengerze

Folder Inne w Messengerze jest dość istotny, gdyż zawiera on wiadomości nadesłane do nas przez osoby spoza listy znajomych. Jeśli chcemy odczytać takie wiadomości, to nie znajdziemy ich w normalnej skrzynce odbiorczej – konieczne jest udanie się właśnie do folderu Inne, w którym znajdziemy nadesłane wiadomości wraz z możliwością zaakceptowania prośby o kontakt.

Niestety, folder Inne w Messengerze często zmienia swoje położenie. Twórcy już kilka razy zmieniali sposób, w jaki można uzyskać dostęp do wiadomości otrzymanych od osób spoza listy znajomych. Początek 2020 roku przyniósł ze sobą kolejne odświeżenie interfejsu Messengera, i jak można się domyślać, znowu zmieniło się położenie folderu Inne. Gdzie teraz można znaleźć folder Inne w Messengerze i jak go otworzyć oraz odczytać wiadomości nadesłane przez nieznajome osoby?

Aktualizacja (Luty 2020 r.): Nowa metoda na to, jak otworzyć folder Inne w Messengerze.

Jak otworzyć folder Inne po aktualizacji Messengera w 2020 r.

Do tej pory folder Inne w aplikacji Messenger mogliśmy otworzyć, przechodząc do ekranu dodawania kontaktów, gdzie znaleźć można było zakładkę z prośbami, czyli próbami kontaktu od osób spoza naszej listy kontaktów. Było to dość nieintuicyjne, więc Facebook postanowił kolejny raz zmienić położenie folderu Inne w Messengerze. Tym razem folder Inne znajduje się w głównym menu aplikacji.

Otwórz Messengera, a następnie dotknij swojego zdjęcia w górnym lewym rogu ekranu. Wyświetli się menu główne aplikacji Messenger, w którym znajdziesz wszystkie dostępne ustawienia. Tuż pod swoim imieniem i nazwiskiem znajdziesz opcję trybu ciemnego, a także odnośnik do folderu "Inne". Oznaczony jest on błękitną ikoną.

Jak otworzyć folder Inne w Messengerze (2020)

Dotknięcie odnośnika powoduje przeniesienie do skrzynki odbiorczej, w której znajdziemy wiadomości od osób spoza naszej listy kontaktów. Samo otwarcie wiadomości nie powoduje akceptacji konwersacji - dopiero odpowiedź na wiadomość od nieznajomego sprawia, że dajemy mu dostęp do większej ilości

Jak w aplikacji Messenger otworzyć folder Inne? (stara metoda, jeśli powyższa nie działa)

Aktualizacja interfejsu z początku 2019 roku sprawiła, że folder „Inne” znajduje się teraz w sekcji dodawania nowych kontaktów. Tam znajdziemy zakładkę „Prośby”, która po wybraniu przekierowuje użytkownika do folderu „Inne”.

Aby uzyskać dostęp do tej sekcji, włącz aplikację Messenger, a następnie zwróć uwagę na dolny pasek narzędzi. Przełącz się za jego pomocą do środkowej zakładki z wizerunkiem użytkowników.

Wejdź do zakładki z osobami w Messengerze

Pojawi się zakładka „Osoby”, w której znajdziemy listę aktywnych użytkowników w Messengerze. My musimy udać się do sekcji z nowymi kontaktami, więc dotykamy ikony dodawania nowego kontaktu w górnym prawym rogu.

Zostaniemy przekierowani do zakładki „Dodaj kontakty”. W tym właśnie miejscu znajduje się folder „Inne” wraz z wiadomościami wysłanymi do nas przez osoby spoza listy kontaktów. Jest on ukryty pod przyciskiem „Prośby”.

Messenger - wejdź do folderu Inne przez przycisk Prośby

Dotknięcie przycisku „Prośby” spowoduje przekierowanie nas do sekcji „Inne” ze wszystkimi wiadomościami od nieznajomych osób. Facebook prawdopodobnie zakwalifikował w ten sposób folder „Inne”, gdyż każda wiadomość od nieznajomej osoby zawiera w sobie jednocześnie prośbę o zezwolenie na konwersację.