iPhone z iOS pozwala nam na stosunkowo łatwy dostęp do aparatu przez centrum sterowania, nawet jeśli urządzenie jest zablokowane. Aby jednak wyświetlić Centrum sterowania, a później wybrać kamerę, musimy przesunąć ekran od góry do dołu, co nie zawsze jest wygodne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można skonfigurować iPhone’a, tak by otworzyć kamerę, stukając 2 lub 3 razy w tył urządzenia z systemem iOS.

Na downloadsource.pl wspominaliśmy już, jak robić zrzuty ekranu, stukając kilka razy w tył naszego iPhone'a, a wszystko to jest możliwe dzięki funkcji: Stuknięcie w tył. Jednak zrzut ekranu nie jest jedyną dostępną opcją w tej funkcji, możemy także skonfigurować możliwość otwierania aplikacji Aparat, właśnie poprzez dwu- lub trzykrotne stuknięcie w tył naszego iPhone'a.

Należy zauważyć, że opcja ta została ostatnio dołączona do funkcji Stuknięcie w tył, gdyż do tej pory nie znajdowała się wśród możliwości konfiguracyjnych. Jednak wraz z najnowszymi aktualizacjami iOS zostały one rozszerzone. Najlepsze jest jednak to, że możesz skonfigurować dwie różne akcje dla funkcji Stuknięcie w tył: jedną dla 2 stuknięć, a drugą dla 3.

Dlatego jeśli chcesz uzyskać szybki dostęp do aplikacji Aparat na swoim iPhonie, najlepiej aktywować i skonfigurować funkcję Stuknięcie w tył na urządzeniu z systemem iOS. Oszczędzisz w ten sposób czas, ponieważ nie będziesz musiał już odblokowywać iPhone'a, aby otworzyć aparat, gdyż akcja będzie działać również na ekranie blokady. Poniżej przedstawiamy sposób konfiguracji omawianej funkcji krok po kroku:

Jak otworzyć aplikację aparat w iPhonie, kilkukrotnie stukając tylną część urządzenia.

1. Otwórz aplikację Ustawienia w swoim iPhonie

2. Stuknij w: Dostępność

3. Następnie wybierz sekcję: Dotyk

4. Na kolejnym ekranie przewiń listę w dół, aby zlokalizować i kliknąć opcję: Stuknięcie w tył

5. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym będziesz musiał zdecydować, czy chcesz ustawić funkcję poprzez: dwukrotne stuknięcie czy trzykrotne stuknięcie w tył iPhone'a.

6. Po wybraniu jednej z możliwości zostanie wyświetlona lista opcji, które można z nią powiązać. W naszym przypadku wybierzemy opcję: Aparat

7. Wszystko jest już poprawnie skonfigurowane, więc możesz wyjść z aplikacji Ustawienia.

8. Pozostaje tylko sprawdzić, jak poprzez dwu- lub trzykrotne stuknięcie w tył iPhone'a, aplikacja Aparat otwiera się automatycznie.