Próbujesz odtworzyć film na YouTube, ale wyświetla się komunikat, że film jest niedostępny, gdyż przesyłający nie udostępnił go w Twoim kraju? Można ominąć blokadę kraju i odtworzyć film mimo ograniczeń regionalnych. Jak to zrobić?

Jak ominąć blokadę kraju na YouTube

Nie wszystkie filmy na YouTube są dostępne dla wszystkich użytkowników. Ze względu na prawa autorskie i lokalne prawo niektóre filmy nie mogą być wyświetlane w poszczególnych krajach. Jeśli trafimy na wideo na YouTube, które po otwarciu wyświetla komunikat o tym, że film jest niedostępny, to warto wiedzieć, jak to obejść.

Omijanie blokady kraju na YouTube przez bramkę proxy

Jednym z prostszych sposobów na ominięcie blokady kraju na YouTube jest skorzystanie z bramki proxy, która działa w obrębie wskazanej strony internetowej. Dzięki temu nie musimy niczego instalować na komputerze ani zmieniać ustawień połączenia. Wystarczy wejść na stronę bramki proxy, wskazać pożądaną lokalizację, wkleić link do filmu na YouTube i go wywołać. Dzięki bramce proxy połączenie ze stroną zostanie nawiązane ze wskazanej lokalizacji, która nie jest objęta blokadą regionalną.

Przejdź do bramki ProxySite

Wejdź w powyższy link, a następnie wklej link do filmu na YouTube w głównym polu formularza. Po wykonaniu tej czynności wybierz z listy obok jeden z serwerów, które wskazują na lokalizację, z której film pochodzi.

Wpisz link i wybierz kraj w ProxySite

Najczęściej blokadą regionalną obłożone są materiały przeznaczone tylko dla Ameryki, więc warto spróbować najpierw połączyć się przez serwery US.

Po wybraniu serwera i regionu, a także po wpisaniu linku na YouTube, kliknij w przycisk Idź. Film na YouTube załaduję się poprzez serwer proxy z lokalizacji, którą wskazaliśmy i będziemy go mogli odtworzyć.

Odtwórz film przez ProxySite

Jeżeli jednak strona YouTube się załaduje, a film nadal będzie wyświetlał komunikat o niedostępności, to wypróbuj użycie innej lokalizacji.

Omijanie blokady kraju na YouTube przez VPN

Innym sposobem na ominięcie blokady regionalnej jest skorzystanie z funkcji VPN, czyli funkcji tunelowania połączenia internetowego, tak, aby cały ruch przechodził przez wybraną lokalizację. Wtedy będziemy widoczni jako użytkownicy innego kraju, a więc ominiemy blokadę regionalną.

Najłatwiejszym sposobem na szybkie skorzystanie z VPN jest użycie którejś z dostępnych wtyczek do przeglądarek Chrome lub Firefox. Umożliwiają one szybkie włączanie i wyłączanie połączenia VPN w trakcie przegladania stron. Przykładem darmowego VPN jest, chociażby, SetupVPN:

Pobierz SetupVPN dla Chrome

Pobierz SetupVPN dla Firefox

Po zainstalowaniu rozszerzenia zostanie dodana ikona VPN w przeglądarce internetowej. Kliknięcie w nią spowoduje wyświetlenie okienka logowania - musisz założyć darmowe konto, aby korzystać z VPN.

SetupVPN - obejście blokady kraju na YouTube

Gdy masz już konto, możesz korzystać z VPN. Wejdź na stronę z filmem, który jest niedostępny w Twoim kraju. Kliknij w ikonę VPN, a następnie z listy dostępnych krajów wybierz ten, w którym spodziewasz się, że film będzie działać. Jeśli nie zadziała za pierwszym razem, to spróbuj wybrać inny kraj i odśwież stronę.