The Mandalorian to serial osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, który odniosła olbrzymi sukces, szczególnie wśród zagorzałych i wielbicieli Star Wars. Zaledwie miesiąc temu serial zakończył swój drugi sezon, osiągając miliony wyświetleń i jak to zwykle bywa zwłaszcza w przypadku Gwiezdnych Wojen, ilość merchandisingu, a także funkcji, które możemy znaleźć w odniesieniu do The Mandalorian, jest ogromna, na przykład możliwość wyświetlenia Baby Yody w wirtualnej rzeczywistości za pomocą telefonu komórkowego.

Powiązane: Jak zobaczyć odwiedzone miejsca w Mapach Google (restauracje itp.)

Może nie wiedziałeś, że aplikacja Google na iPhone'a i Androida zawiera opcje oglądania 3D, czyli w rzeczywistości wirtualnej. Ta funkcja jest wysoce edukacyjna, ponieważ obecnie możemy obserwować wiele zwierząt w trójwymiarze, tak jakby były one w naszym najbliższym otoczeniu.

Kolaboracja między Google i Gwiezdnymi Wojnami pozwala teraz oglądać popularną postać Grogu / Baby Yoda/ Dziecko w 3D za pomocą rzeczywistości rozszerzonej dostępnej w oficjalnej aplikacji Google na urządzenia z systemem iOS i Android. Jest to część promocji serii The Mandalorian i jest dostępna za darmo.

Praktycznie wszystkie urządzenia mobilne, które mają przyzwoity aparat, będą w stanie zaoferować użytkownikowi możliwość korzystania z tego doświadczenia 3D. Ponadto wirtualna rzeczywistość Google pozwoli Ci zobaczyć Małego Yodę tak, jakby naprawdę był zaraz obok Ciebie. 

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że wizualizacja Baby Yoda w 3D jest obecnie dostępna tylko z aplikacji Google. Jednak generalnie wizualizacja 3D są dostępne w przeglądarce internetowej Google Chrome. To sprawia, że ​​zakładamy, że raczej prędzej niż później będziesz mógł cieszyć się Baby Yodą w rzeczywistości rozszerzonej z przeglądarki Google Chrome.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak zobaczyć Baby Yodę w rzeczywistości rozszerzonej za pomocą telefonu komórkowego dzięki aplikacji Google.

Jak wizualizować Baby Yodę w 3D za pomocą aplikacji Google na iPhone'a lub Androida (wirtualna rzeczywistość)

1. Jak widać, pierwszą rzeczą będzie pobranie lub zaktualizowanie aplikacji Google na Androida lub iPhone'a

2. Otwórz aplikację Google i wyszukaj termin: Grogu.

3. Gdy wyniki wyszukiwania będą dostępne, będziesz musiał przewijać w dół, aż znajdziesz kartę, która mówi: Zobacz Dziecko w 3D.

4. Na tej karcie będziesz musiał kliknąć przycisk: Wyświetl w 3D.

5. To sprawi, że Baby Yoda pojawi się w 3D bezpośrednio na ekranie telefonu z pustym tłem. Możesz zmienić perspektywę widzenia, po prostu przesuwając i / lub obracając postać na ekranie.

6. Jeśli jednak chcesz zobaczyć Małego Yodę tak, jakby naprawdę był w twoim pokoju lub w miejscu, w którym się znajdujesz, musisz kliknąć opcję: Zobacz model.

Uwaga: jeśli po raz pierwszy korzystasz z wirtualnej rzeczywistości Google na swoim telefonie, będziesz musiał przyznać wymagane uprawnienia.

7. Kamera włączy się teraz i wskaże, że powinieneś poruszać telefonem po pokoju, aż postać z The Mandalorianina pojawi się na ekranie, tak jakby faktycznie znajdowała się w twoim pokoju.

8. W przypadku, jeśli chcesz zmienić perspektywę, w której wizualizujesz Dziecko, będziesz tym, który będzie musiał poruszać się wokół postaci, wskazując na niego aparatem swojego urządzenia mobilnego. Jeśli jednak chcesz zmienić położenie Baby Yody z pierwotnego punktu, w którym się pojawił, po prostu przeciągnij go na ekranie telefonu do miejsca, w którym chcesz, aby był wyświetlany. Podczas tego procesu wokół postaci pokaże się kwadrat.

9. Wreszcie, jeśli chcesz, możesz robić zdjęcia Baby Yody, naciskając po prostu migawkę (białe kółko). Zostaną one zapisane bezpośrednio w telefonie komórkowym, aby można było je później np. udostępniać.