Download, sterowniki

Jak odzyskać zamknięte lub usunięte Sticky Notes w Windows 10

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
27.02.2019
Ilość komentarzy
2

Przypadkowo zamknąłeś lub całkowicie usunąłeś notatkę Sticky Notes z Pulpitu w Windows 10? Nadal można ją przywrócić na Pulpit lub odzyskać po usunięciu. Jak to zrobić?

Odzyskiwanie karteczek Sticky Notes w Windows 10

Karteczki Sticky Notes to wciąż popularny i używany przez wielu użytkowników sposób na tworzenie notatek. Można je przypiąć w dowolnym miejscu na Pulpicie, dzięki czemu są świetnym sposobem na tworzenie list zadań czy przypomnień. Zdarza się jednak, że przypadkowo zamkniemy notatkę lub ją całkowicie usuniemy. Jeśli zapisaliśmy w niej istotne informacje, to z pewnością chcemy ją przywrócić.

Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na to, aby przywrócić zamknięte lub całkowicie usunięte notatki ze Sticky Notes w Windows 10. Jak to zrobić?

Przywracanie zamkniętych karteczek Sticky Notes w Windows 10

Jeśli zamknęliśmy jedną ze swoich karteczek i zniknęła ona z Pulpitu, to jeszcze nic straconego. Nadal jest ona zapisana w programie Sticky Notes i można ją przywrócić z listy wszystkich zapisanych notatek.

Aby to zrobić, należy uruchomić główne okno programu Sticky Notes z listą wszystkich notatek. W tym celu wysuń menu Start, a następnie w wyszukiwarce wpisz „Sticky Notes”.

Na liście znalezionych aplikacji pojawi się Sticky Notes. Po prawej stronie okna wyszukiwania znajdziesz opcje uruchamiania aplikacji. Spośród listy dostępnych opcji nie wybieraj „Otwieraj”. Zamiast tego kliknij w odnośnik „Lista notatek”.

Otwórz listę notatek w Sticky Notes

Alternatywnie, listę notatek możesz wywołać z poziomu innej notatki, która nadal jest widoczna na Pulpicie – wystarczy kliknąć w ikonę z trzema kropkami, a następnie z rozwijanego menu wybrać „Lista notatek”.

W oknie z listą notatek znajdziesz wszystkie swoje karteczki – nie tylko te, które są aktualnie przypięte na Pulpicie, ale również wszystkie te, które wcześniej zamknęliśmy (odpięliśmy z Pulpitu).

Przywróć zamknięte notatki w Windows 10

Przykładowo, na powyższym zrzucie ekranu widać, że do Pulpitu mam przypięte tylko dwie notatki, ale na liście znajduje się jeszcze trzecia, wcześniej zamknięta.

Aby przywrócić notatkę i ponownie ją przypiąć do Pulpitu, wystarczy kliknąć w nią dwukrotnie na liście. Zostanie ona ponownie przypięta w to samo miejsce, w którym znajdowała się wcześniej.

Odzyskiwanie usuniętych karteczek Sticky Notes w Windows 10

Warto wiedzieć, że przywrócić można nie tylko zamknięte karteczki, ale również te całkowicie usunięte w Windows 10. Usunięte notatki to takie, które nie wyświetlają się już nawet na liście wszystkich notatek w aplikacji Sticky Notes. Można to wykonać tylko wtedy, gdy jesteśmy zalogowani w aplikacji Sticky Notes w Windows 10 na swoim koncie Microsoft, gdyż wszystkie notatki są wtedy synchronizowane.

Usunięte notatki znajdziemy na swoim koncie pocztowym Outlook. Aby je znaleźć, wejdź na stronę Outlook.com i zaloguj się na swoje konto Microsoft. Wyświetli się konto pocztowe. W menu po lewej stronie wybierz zakładkę „Elementy usunięte”.

Przejrzyj usunięte notatki ze Sticky Notes w Windows 10

Na liście usuniętych elementów znajdziesz swoje wykasowane notatki. Możesz je kliknąć, aby zobaczyć ich pełną treść. Umożliwia to np. skopiowanie całej treści i wklejenie jej do nowej karteczki Sticky Notes lub po prostu odzyskanie ważnych informacji, które notatka zawierała.

Alternatywnie, możesz po prostu zaznaczyć notatkę na liście i kliknąć w górnym pasku narzędzi opcję „Przywróć”.

Przywracanie zaznaczonych notatek

Notatka zostanie przywrócona i za jakiś czas sama pojawi się w programie Sticky Notes na liście notatek. Synchronizacja może jednak zająć dłuższą chwilę, więc w większości przypadków szybsze jest po prostu skopiowanie treści usuniętej notatki bezpośrednio z Outlooka i wklejenie jej do nowej karteczki.

Dołącz do dyskusji

Moonlight

05.05.2019

Działa :):)

Moonlight

05.05.2019

Działa :):)

comments powered by Disqus