Jeśli używasz Google Chrome jako podstawowej przeglądarki internetowej, być może zauważyłeś, że wyszukiwarka grafiki Google została zastąpiona przez Google Lens. Jeśli nie podoba Ci się ta zmiana, a korzystanie z wyszukiwarki grafiki Google jest znacznie lepsze, ten artykuł pokaże Ci dwa różne sposoby przywrócenia wyszukiwarki grafiki Google z powrotem w Google Chrome.

Google zawsze wprowadza zmiany w Chrome z zamiarem ulepszenia rzeczy dla użytkowników, jednocześnie maksymalnie wykorzystując wszelkie możliwe opcje gromadzenia danych. W rezultacie wiele nowych funkcji jest słabo odbieranych lub po prostu nie ma większego sensu. Oba powody wydają się być przyczyną zmiany wyszukiwarki grafiki Google jako domyślnej w Chrome na Google Lens.

Chociaż Google Lens z pewnością ma swoje miejsce na świecie i jest bardzo użyteczny, gdy jest używany na wielu różnych urządzeniach. Dobra, staromodna wyszukiwarka grafiki Google jest równie dobra w przypadku rzeczy, do których większość ludzi jej używa. Na szczęście w tej chwili nadal można zamienić Google Lens na wyszukiwarkę grafiki Google w Chrome, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, gdy poprowadzimy Cię przez dwie różne opcje, które są obecnie dostępne.

Jak wrócić do wyszukiwarki grafiki Google zamiast Google Lens w przeglądarce Google Chrome?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu i przywrócenia wyszukiwarki grafiki Google do Chrome jest zmiana flagi w opcjach zaawansowanych. Chociaż ta opcja jest obecnie dostępna, może nie być dostępna w przyszłych wersjach. W takim przypadku musisz przejść do opcji 2. Ale na razie opcja 1 działa.

  • Otwórz Google Chrome, a następnie skopiuj i wklej następujące elementy do paska adresu i naciśnij Enter.

chrome://flags/#enable-lens-standalone

  • To zabierze Cię prosto do flagi, którą musisz zmienić. Kliknij menu rozwijane obok opcji Włącz funkcję Lens w Chrome i zmień je na Wyłączone.

  • Teraz uruchom ponownie Chrome, a zmiana zacznie obowiązywać.

Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli nie widzisz już tej flagi, musisz użyć opcji alternatywnej.

Użyj rozszerzeń wyszukiwarki grafiki, aby przywrócić wyszukiwarkę grafiki w Chrome.

Google ma zwyczaj usuwania takich flag po pewnym czasie, więc może być konieczne rozpoczęcie korzystania z rozszerzenia, które przywraca wyszukiwarkę grafiki w Chrome. Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest kilka różnych rozszerzeń, których można użyć do przywrócenia wyszukiwania grafiki. Każdy z nich jest nieco inny, więc możesz spróbować kilku, zanim zdecydujesz się na konkretny.

Alternatywnie.

Jeśli nie możesz zmienić flagi i nie chcesz korzystać z rozszerzenia, zawsze możesz utworzyć zakładkę lub skrót, aby przejść bezpośrednio do tradycyjnej witryny wyszukiwarki grafiki Google. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale działające, które ma swoje plusy i minusy.

Problemy z nie odinstalowywaniem rozszerzeń do Chrome?

Jeśli masz problemy ze złymi rozszerzeniami Chrome, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem, który dotyczy nowego i dość trudnego do usunięcia złośliwego oprogramowania, które znajduje się w różnych rozszerzeniach Chrome.