Chcesz odtworzyć materiał wykonaniu w technologii Flash na Androidzie lub na swoim iPhone? Domyślne przeglądarki internetowe nie obsługują Flash, ale można go włączyć w inny sposób.

Jak zainstalować Flash w Androidzie lub iOS

Flash powoli staje się już reliktem historii, ale wciąż w sieci można znaleźć różnego rodzaju materiały stworzone w tej technologii - starsze strony internetowe, filmy, gry przeglądarkowe. Pokazywaliśmy już, jak w przeglądarce Chrome na komputerze korzystać z Flash, jednak ta metoda nie zadziała na urządzeniach mobilnych. Co w takim wypadku zrobić, gdy chcemy odtworzyć coś we Flashu na Androidzie lub iPhone?

W takiej sytuacji potrzebna jest specjalna przeglądarka do odtwarzania materiałów we Flashu. Nie da się aktualnie doinstalować żadnego dodatku, który umożliwiłby odtwarzanie Flasha w domyślnych przeglądarkach na Androidzie i iPhone. Z tego właśnie powodu sięgniemy po przeglądarkę, która ma już wbudowaną obsługę Flasha.

Jak włączyć Flash na Androidzie?

W przypadku Androida do dyspozycji mamy kilka przeglądarek internetowych, które obsługują Flash. Niektóre z nich mogą jednak nie działać z Flashem na poszczególnych wersjach systemu Android (np. Dolphin Browser). Najbardziej uniwersalnym wyborem wydaje się być przeglądarke FlashFox.

Pobierz FlashFox ze Sklepu Play

FlashFox opiera się na mobilnej wersji Firefoksa i nie wymaga żadnej konfiguracji.

FlashFox - Flash w Androidzie

Od razu po zainstalowaniu można uruchomić przeglądarkę, a następnie wejść na stronę internetową z materiałami we Flashu. Powinny się one uruchomić automatycznie, bez konieczności włączania czegokolwiek ręcznie.

Jak włączyć Flash w iPhone i iPad?

W iPhone’ach oraz iPadach do dyspozycji mamy dwie propozycje - przeglądarki Puffin Browser oraz Photon. Puffin jest darmowy ale oferuje słabszą jakość odtwarzania materiałów we Flashu. Photon oferuje zdecydowanie lepszą jakość i wydajność, ale aplikacja jest płatna - jej koszt to 3.99$.

Pobierz Puffin Browser dla iOS (darmowa)

Pobierz Photon dla iPhone (płatna)

Pobierz Photon dla iPad (płatna)

Gdy masz już zainstalowaną wybraną przeglądarkę, to reszta jest bardzo łatwa. Wystarczy udać się na stronę, na której znajduje się materiał stworzony we Flashu.

Puffin Browser - Flash w iPhone / iPad

Po wpisaniu adresu i otwarciu strony materiały powinny rozpocząć odtwarzanie automatycznie. W przypadku przeglądarki Puffin można też szybko przełączyć widok na pełen ekran - obok animacji / gry we Flashu znajduje się bowiem przycisk FullScreen, który przełacza osadzony materiał we Flashu do widoku pełnoekranowego.