Używasz skrótu klawiaturowego Alt + Tab w grach i innych aplikacjach pełnoekranowych w systemie Windows 11 i masz problemy z zawieszaniem się systemu operacyjnego lub gry? Ten artykuł poprowadzi Cię przez kilka różnych kroków, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem i przywrócić poprawne działanie Alt + Tab w systemie Windows 11.

Granie w systemie Windows 11 to całkiem niezłe doświadczenie z kilkoma drobnymi ulepszeniami wydajności i innymi funkcjami związanymi z grą, które są teraz standardem w systemie operacyjnym. Podczas gdy Microsoft wielokrotnie zapewniał, że Windows 11 będzie koncentrował się na grach, to wciąż jest sporo problemów do rozwiązania, jednak na szczęście ta liczba maleje.

Jeden z najbardziej irytujących problemów, który wydaje się występować w systemie Windows 11, powoduje zawieszanie się systemu operacyjnego, gdy użytkownicy próbują wyjść z gry lub innej aplikacji pełnoekranowej za pomocą klawiszy Alt-Tab. Na przykład, jeśli grasz w Age of Empires IV i wciśniesz Alt + Tab, możesz zostać przeniesiony z powrotem na pulpit tylko po to, aby Twój komputer się zawiesił. W niektórych przypadkach może zdarzyć się, że tylko gra się zawiesi.

Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem, jednak może się okazać, że niestety nie zadziałają one poprawnie. Jeśli masz pecha i znajdziesz się w sytuacji, w której przedstawione kroki nie rozwiązują problemu, będziesz musiał poczekać, aż Microsoft wyda aktualizację, która oficjalnie naprawi problem.

Jak naprawić zawieszanie się systemu Windows 11 podczas wyłączania gier i aplikacji za pomocą skrótu klawiaturowego Alt+Tab.

Najczęściej jest to spowodowane uszkodzeniem, więc uruchomienie polecenia SFC zwykle rozwiązuje problem.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Gdy masz otwarty Wiersz Polecenia, wpisz następujące polecenie w Wierszu Polecenia i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc musisz być cierpliwy. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, należy je naprawić automatycznie. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces.

Jeśli polecenie SFC nie działa, użyj narzędzia DISM.

Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako Administrator, a następnie wprowadź w kolejności następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Po ponownym uruchomieniu systemu wszystko powinno wrócić do prawidłowego działania.

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows, którą posiadasz.

Jeśli ten problem wystąpił mniej więcej w czasie ostatniej aktualizacji systemu Windows, zawsze możesz odinstalować ostatnią aktualizację i wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 11. Pamiętaj tylko, że czas na wykonanie tej czynności jest ograniczony.

Zresetuj instalację systemu Windows 11 za pomocą narzędzi odzyskiwania.

Jeśli żaden z powyższych kroków nie rozwiązał problemu, będziesz musiał zresetować ustawienia do stanu początkowego. To rozwiąże problem w 100%, choć niestety wymaga to dużo pracy.

  • Aby to zrobić, otwórz Ustawienia > System > Odzyskiwanie > Resetuj ten komputer.
  • Teraz wybierz opcję Zachowaj moje pliki i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez system Windows 11. Ukończenie zajmie trochę czasu, więc upewnij się, że masz kilka godzin na przejście przez cały proces, zanim w ogóle go rozpoczniesz.