Zaktualizowałeś niedawno system Windows 10 do systemu Windows 11 i teraz masz problemy z ładowaniem baterii? W tym artykule przedstawiono kilka różnych kroków, których można wypróbować, aby rozwiązać ten problem. Musisz mieć jednak na uwadze, że być może problemem jest fakt, że Twoja bateria jest już u kresu swojej żywotności, jednak tak czy inaczej, warto spróbować poniższych rozwiązań.

Aktualizacja systemu Windows 10 do systemu Windows 11 jest dość prostym procesem w przypadku większości nowszych urządzeń, które już domyślnie spełniają wymagania sprzętowe. Dzięki temu instalacja i korzystanie z systemu Windows 11 jest bardzo łatwe. Jednak niektóre konfiguracje sprzętowe nieco komplikują sprawę i mogą powodować problemy.

Jednym z najbardziej nietypowych problemów występujących po aktualizacji systemu Windows 10 do systemu Windows 11 jest to, że bateria w urządzeniu przestaje się ładować. Jest to bardzo rzadki problem, który niekoniecznie oznacza wyczerpanie baterii. Równie prawdopodobne jest to, że jest to problem z komponentami zasilania i baterii systemu Windows 11. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby naprawić problem z ładowaniem baterii laptopa po aktualizacji do systemu Windows 11? Na szczęście tak. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co zrobić w takiej sytuacji.

Jak naprawić problem z ładowaniem baterii laptopa po aktualizacji do systemu Windows 11? Problem z ładowaniem baterii w systemie Windows 11.

Na początek najszybszą i najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z zasilaniem systemu Windows 11. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, wykonaj czynności przedstawione poniżej.

  • Najpierw otwórz Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I, a następnie przejdź do Rozwiązywanie problemów w centralnym oknie.
  • Następnie przejdź do Inne narzędzia do rozwiązywania problemów i kliknij Uruchom obok opcji Zasilanie.

Teraz po prostu poczekaj, aż narzędzie zakończy działanie i sprawdź, czy problem zniknął. Jeśli nie, musisz wypróbować następną opcję.

Upewnij się, że BIOS i sterowniki płyty głównej są w pełni aktualne.

Następną najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że sterowniki płyty głównej i BIOS są w pełni aktualne. Aby zaktualizować system BIOS, wystarczy odwiedzić stronę internetową producenta komputera, a następnie przejść do strony pomocy technicznej i pobrać najnowszą wersję systemu BIOS. Alternatywnie możesz użyć dowolnego oferowanego narzędzia do automatycznej aktualizacji. Ogólnie rzecz biorąc, cały proces jest bardzo prosty.

Przywróć system Windows 10 z systemu Windows 11. Odinstaluj system Windows 11.

Jeśli nic do tej pory nie zadziałało, prawdopodobnie będziesz musiał odinstalować system Windows 11 i wrócić do systemu Windows 10. Jeśli właśnie zaktualizowałeś system Windows 10 do systemu Windows 11 za pomocą standardowego narzędzia do aktualizacji, możesz szybko i łatwo wrócić do poprzedniej wersji, korzystając z opcji wycofania w Ustawieniach. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, sprawdź poniższy artykuł.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11