Ghost of Tsushima zostało niedawno wydane na PC i okazuje się być bardzo popularne, nawet po niedawnym dramacie z Sony. Chociaż gra działa całkiem dobrze jak na tak wczesną wersję, to niektórzy użytkownicy mieli problemy z opóźnieniem kontrolera i zacinaniem się podczas grania bezprzewodowego. W większości przypadków jest to jednak dość łatwe do naprawienia, więc postępuj zgodnie z instrukcjami dla kontrolerów PlayStation i Xbox.

Najważniejsze informacje:

  1. Czy mój kontroler jest powodem, dla którego przegrywam rozgrywki w Ghost of Tsushima?
  2. Jak naprawić opóźnienie kontrolera i spadki FPS w Ghost of Tsushima.

Zobacz, jak naprawić opóźnienia kontrolera w Ghost of Tsushima na Steamie.

Choć prawdopodobnie brzmi to głupio, to problem ten jest bardzo powszechny w nowoczesnych grach, a kontrolery mogą powodować opóźnienia i spadki FPS. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu niskiego poziomu baterii, ale przestarzałe oprogramowanie układowe jest również główną przyczyną, ponieważ kontroler stale łączy się i rozłącza, więc gra nie wie, co się dzieje. Jest to dość powszechny problem w Horizon Zero Dawn, Star Wars Fallen Order i Forza 5. Zanim przejdziesz do poniższych kroków, upewnij się, że próbowałeś użyć zupełnie nowych baterii.

Ręcznie zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe kontrolera Xbox.

  • Zainstaluj aplikację Akcesoria Xbox ze sklepu Microsoft Store.
  • Po zainstalowaniu otwórz aplikację i podłącz kontroler za pomocą kabla USB.
  • Jeśli dostępna jest aktualizacja, będziesz mieć możliwość jej pobrania. Jeśli nic się nie pojawi, oznacza to, że korzystasz już z najnowszej wersji. Upewnij się, że nie odłączasz kontrolera w tym czasie, aby nie uszkodzić urządzenia. Aktualizacja może potrwać od 5 do 10 minut, więc przygotuj się na czekanie.
  • Po zakończeniu aktualizacji zamknij aplikację. Następnie przejdź do opcji Ustawienia > Urządzenia i usuń kontroler Xbox z listy urządzeń. Uruchom ponownie komputer, podłącz ponownie kontroler i od tego momentu powinieneś doświadczyć płynniejszej rozgrywki bez większych opóźnień FPS w grach.

Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe kontrolera bezprzewodowego Playstation 5 (PS5).

  • Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe kontrolera Playstation 5, należy zainstalować aplikację na komputerze z systemem Windows. Aplikację można pobrać tutaj.
  • Po zainstalowaniu aplikacji do aktualizacji oprogramowania sprzętowego kontrolerów bezprzewodowych DualSense otwórz ją i podłącz kontroler za pomocą kabla USB.
  • Teraz postępuj zgodnie z wyświetlanymi krokami i potwierdź żądanie pobrania dodatkowego oprogramowania (aktualizacji oprogramowania układowego). Upewnij się, że nie odłączasz kontrolera ani nie wyłączasz komputera podczas tego procesu.

Czy kontroler może powodować problemy z FPS i opóźnieniami w grze Ghost of Tsushima?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale możliwe jest, że przyczyną problemów jest kontroler. Jest to jednak stosunkowo łatwe do rozwiązania. Po upewnieniu się, że baterie kontrolera nie są problemem, wykonaj kroki opisane powyżej, aby móc rozwiązać ten problem.