Jeśli masz zestaw słuchawkowy Corsair Void lub inny zestaw słuchawkowy z mikrofonem. W tym artykule dowiesz się, jak uruchomić domyślną głośność mikrofonu do poziomu, który jest rzeczywiście słyszalny. Chociaż ten przewodnik jest przeznaczony dla zestawów słuchawkowych Corsair, nie ma powodu, aby nie działał z każdym innym rodzajem mikrofonu, w którym musisz zwiększyć głośność. 

Powiązane: Jak podnieść szybkości połączenia internetowego Windows 10.

Corsair ma całkiem niezłą gamę wysokiej jakości urządzeń przeznaczonych do gier tj. klawiatur, myszy, podkładek pod mysz, podkładek itp. Jednak mikrofony niektórych zestawów słuchawkowych są praktycznie bezużyteczne, a oprogramowanie, które jest z nimi dostarczane (iCUE) mierne. W rzeczywistości iCUE jest prawdopodobnie jednym z najgorszych menedżerów sprzętu na rynku, dzięki czemu Asus Armoury Crate i NZXT CAM wyglądają na jego tle jak Bogowie. 

Jeśli próbowałeś rozwiązać ten problem bez powodzenia, zakładam, że próbowałeś już wprowadzić zmiany w systemie Windows 10 za pomocą Ustawień, Panelu sterowania, Opcji dźwięku, Menedżera urządzeń i zainstalowanych narzędzi innych firm, takich jak Voice Meeter i kto wie, ile innych oprogramowań. Nie martw się, przeszedłem dokładnie tę samą ścieżkę, bez powodzenia…. Na szczęście istnieje naprawdę łatwy sposób na naprawienie tego problemu, chociaż do rozpoczęcia naprawy wymaga pobrania narzędzia zewnętrznej firmy.  

Szybkie kroki, aby naprawić głośność mikrofonu Corsair:

  1. Pobierz i zainstaluj Equalizer APO 
  2. Po otwarciu konfiguratora przejdź do zakładki  Capture devices
  3. Upewnij się, że zestaw słuchawkowy jest wybrany kliknij OK, a następnie uruchom ponownie swój komputer.
  4. Teraz przejdź do C: \ Program Files \ EqualizerAPO i otwórz plik config.txt.
  5. Zmień Preamp: na wyższy numer np. 10.
  6. Zmiana powinna zacząć obowiązywać natychmiast. Teraz eksperymentuj, aby uzyskać idealne poziomy.

Jak naprawić niski poziom głośności mikrofonu w zestawach słuchawkowych Corsair Void? 

Aby naprawić irytująco niskie ustawienia głośności w zestawie słuchawkowym Void Pro, musisz wykonać następujące czynności. Najpierw pobierz i zainstaluj Equalizer APO na swoim komputerze. Po zainstalowaniu musisz wykonać następujące czynności.

  • Kiedy program otworzy się po raz pierwszy, przejdź do zakładki Capture devices i upewnij się, że zestaw słuchawkowy Corsair Void Pro (lub inny mikrofon, który chcesz naprawić) jest zaznaczony, a następnie kliknij OK. Teraz uruchom ponownie komputer.

  • Po ponownym uruchomieniu systemu otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji:  C: \ Program Files \ EqualizerAPO i otwórz plik config.txt . Jeśli używasz EqualizerAPO po raz pierwszy, nie będziesz mieć zbyt wielu danych w pliku konfiguracyjnym. 
  • Gdzieś u góry strony powinieneś zobaczyć wiersz z hasłem Preamp: -6,0 dB. Chociaż liczba może być inna. Większość ludzi zobaczy -6dB, jednak u mnie było to -12dB. Aby wzmocnić dźwięk mikrofonu, zmień to ustawienie na około 0 dB . Mam ustawione na 10 dB i jestem zadowolony, jednak powinien ustawić ten poziom indywidualnie dla siebie.  

Po wprowadzeniu zmiany powinieneś mieć teraz całkiem przyzwoity poziom głośności mikrofonu. Chociaż ten przewodnik dotyczy głównie urządzeń Corsair, możesz go użyć dla dowolnego urządzenia do przechwytywania dźwięku z podłączonego komputera.