Masz problemy z usunięciem kontrolera Xbox z komputera z systemem Windows 11, ponieważ ciągle pojawia się błąd — Nie można usunąć kontrolera bezprzewodowego Xbox; Usunięcie nie powiodło się? Ten artykuł poprowadzi Cię przez kilka różnych kroków, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem.

Granie w gry w systemie Windows 11 za pomocą bezprzewodowego kontrolera Xbox to jeden z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie subskrypcji Game Pass. Podłączanie kontrolera Xbox jest łatwe i na ogół po sparowaniu działa on bez problemu. Jednak w niektórych przypadkach możesz napotkać na pewne problemy. Na przykład, jeśli próbujesz usunąć (rozparować) bezprzewodowy kontroler Xbox prawdopodobnie zobaczysz następujący komunikat o błędzie — Nie można usunąć kontrolera bezprzewodowego Xbox; Usunięcie nie powiodło się.

Na szczęście istnieje kilka różnych kroków, których możesz użyć do rozwiązania problemu - Nie można usunąć kontrolera bezprzewodowego Xbox. Ponieważ każda sytuacja może być nieco inna, prawdopodobnie będziesz musiał wypróbować więcej niż jedno rozwiązanie, zanim znajdziesz to, które faktycznie zadziała. Postępuj więc zgodnie z kolejnością rozwiązań pokazanych w tym poradniku do momentu aż problem zostanie rozwiązany.

Jak rozwiązać problem Nie można usunąć kontrolera bezprzewodowego Xbox; Usunięcie nie powiodło się w systemie Windows 11.

Na początek pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest wersja oprogramowania układowego kontrolera Xbox. Jeśli masz nieaktualną wersję, musisz ją zaktualizować. W tym celu musisz podłączyć kontroler za pomocą kabla USB.

Odinstaluj kontroler bezprzewodowy Xbox z Menedżera urządzeń

Po zaktualizowaniu wersji oprogramowania układowego kontrolera Xbox powinieneś spróbować odinstalować/usunąć go za pomocą Menedżera urządzeń. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

  • Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start i wybierz Menedżer urządzeń.
  • Gdy otworzy się okno Menedżera urządzeń, rozwiń Bluetooth, a następnie znajdź swój kontroler Xbox, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie.
  • Uruchom ponownie komputer, a kontroler zostanie usunięty z urządzenia, umożliwiając ponowne dodanie go, jeśli w przyszłości się na to zdecydujesz.

Usuń kontroler bezprzewodowy Xbox z urządzeń i drukarek.

Ta opcja będzie zależeć od aktualnie używanej wersji systemu Windows 11. Nowsze wersje systemu Windows 11 przeniosły tę opcję z Panelu sterowania do Ustawień, więc prawdopodobnie nie będziesz mieć do niej dostępu. Jeśli jednak to zrobisz, możesz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Panel sterowania.
  • Następnie zmień widok w prawym górnym rogu na Kategoria.
  • Teraz przejdź do Sprzęt i dźwięk, a następnie Urządzenia i drukarki.
  • Na koniec kliknij prawym przyciskiem myszy Kontroler bezprzewodowy Xbox i wybierz Usuń urządzenie.

Po usunięciu urządzenia uruchom ponownie komputer, a zmiana zacznie obowiązywać.

Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11. (Opcja nie zawsze dostępna)

Jeśli nadal występuje błąd — Nie można usunąć kontrolera bezprzewodowego Xbox; Usunięcie nie powiodło się po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, spróbuj odinstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 11 zainstalowaną na komputerze. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić, sprawdź artykuł, do którego link znajduje się poniżej.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Jeśli odinstalowanie najnowszej aktualizacji nie zadziałało, spróbuj zainstalować jeszcze nowszą, jeśli jest dostępna. Może nie być żadnych dostępnych, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.