Na twoim koncie Spotify wyświetla się losowy numer zamiast imienia i nazwiska z Facebooka? To dość popularny problem u użytkowników, którzy logują się do Spotify za pomocą konta na Facebooku. Jak to naprawić?

Naprawa nazwy konta na Spotify

Na kontach Spotify połączonych z Facebookiem może pojawić się problem z nazwą użytkownika i awatarem. Zamiast naszego imienia i nazwiska z Facebooka wyświetlać się będzie losowy numer, a nasze zdjęcie zostanie usunięte i pojawi się pusty awatar. Dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?

Gdy rejestrujemy konto w Spotify za pomocą Facebooka, to nie mamy możliwości samodzielnego wybrania nazwy użytkownika. Spotify przydziela nam w swojej bazie danych identyfikator w postaci losowego numeru, po czym jako nazwę użytkownika wyświetla nasze aktualnie ustawione imię i nazwisko z Facebooka. Nazwa użytkownika na Spotify jest wtedy powiązana bezpośrednio z imieniem i nazwiskiem na Facebooku. Gdy zmienimy imię na Facebooku, to zmieni się również ono w Spotify. To samo tyczy się awatara, który jest powiązany z aktualnym zdjęciem profilowym na Facebooku.

Dziwna nazwa użytkownika na Spotify. Jak przywrócić swoje imię i nazwisko?

Problem pojawia się, gdy Spotify z jakiegoś powodu nie może uzyskać dostępu do naszych danych z Facebooka. Usługa nie może wtedy pobrać naszego imienia, nazwiska i zdjęcia z Facebooka, więc zamiast tego wyświetla nasz wewnętrzny identyfikator z bazy Spotify, a awatar znika. Jak to naprawić?

Przykład problemu z numerem zamiast nazwą konta na Spotify

Najczęściej przyczyną jest przypadkowe wyłączenie pozwolenia na dostęp do danych z Facebooka.

  • Sprawdż ustawienia prywatności Spotify

Dostęp do danych z Facebooka możemy kontrolować z poziomu ustawień swojego konta na stronie Spotify. Dlatego pierwszym krokiem jest zalogowanie się do swojego proflilu na oficjalnej stronie.

Przejdź do ustawień konta Spotify

Wejdź w powyższy link, a następnie zaloguj się za pomocą Facebooka na swoje konto. Wyświetli się panel ustawień konta Spotify. Z menu bocznego wybierz zakładkę “Ustawienia prywatności”.

W tym miejscu znajdziesz opcje zarządzania danymi na potrzeby integracji z Facebookiem oraz na potrzeby wyświetlania spersonalizowanych reklam. Dla nas najistotniejsza jest ta pierwsza opcja, czyli “Dane z serwisu Facebook”.

Włącz przetwarzanie danych na Facebooku

Opcja ta kontroluje, czy Spotify może pobierać z Facebooka nasze aktualne informacje, takie jak właśnie imię i nazwisko czy zdjęcie profilowe. Gdy ta opcja jest wyłączona, Spotify nie ma dostępu do tych danych i wyświetla numer ID zamiast nazwy użytkownika. Aby zatem przywrócić swoje imię i nazwisko, należy zaznaczyć pole “Przetwarzaj moje dane z serwisu Facebook”.

Po zaznaczeniu tej opcji wyloguj się ze swojego konta Spotify w odtwarzaczu na komputerze lub smartfonie.

Naprawiona nazwa użytkownika na Spotify

Po ponownym zalogowaniu zamiast losowego numeru ujrzysz swoje imię i nazwisko, a także awatar na podstawie zdjęcia profilowego z Facebooka.

  • Sparuj ponownie konto Spotify z Facebookiem

Jeśli powyższa instrukcja nie pomogła, to możesz spróbować ponownie sparować swoje konto Spotify z Facebookiem. Aby to zrobić, wejdź do ustawień witryn i aplikacji na swoim koncie Facebook. Wyświetli się w tym miejscu lista aplikacji i stron, które wykorzystują dane z Facebooka.

Znajdź i zaznacz na liście Spotify, a następnie kliknij przycisk “Usuń”.

Usuń Spotify z ustawień witryn i aplikacji na Facebooku

Po usunięciu powiązania uruchom odtwarzacz Spotify (w przeglądarce, na komputerze lub na urządzeniu mobilnym) i zaloguj ponownie na swoje konto wybierając opcję logowania za pomocą konta na Facebooku.

Zaloguj się ponownie do Spotify

Przy logowaniu wyświetli się prośba od Facebooka o nadanie dostępu aplikacji Spotify do naszych danych. Wybierz “Kontynuuj jako...”, aby potwierdzić ponowne sparowanie kont. Teraz wszystkie ustawienia prywatności zostaną ponownie ustanowione i aplikacja Spotify powinna prawidłowo pobierać dane z Faceboka.