Jeśli próbujesz grać w Valorant, ale masz poważne problemy z połączeniem, takie jak „Połączenie nieudane” lub kod błędu 38. Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i uruchomić Valorant i połączyć się z serwerami, abyś mógł grać ponownie.

Valorant to obecnie jedna z najpopularniejszych gier, która zwykle nie sprawia żadnych problemów. Jest darmowa, przyjemna do grania i działa na większości komputerów klasy średniej bez żadnych szalonych wymagań sprzętowych. Jest to również bardzo niezawodna gra, która nie ma wielu problemów.

Największym problemem w Valorant jest zwykle błąd 38, typowy błąd, który zwykle występuje z powodu błędu użytkownika lub systemu, a nie błędu gry. Chociaż z pewnością zdarzają się sytuacje, w których gra jest całkowicie winna. Zwykle ponowne uruchomienie modemu/routera internetowego rozwiąże te problemy, ale czasami konieczne będzie wykonanie innych działań. Na szczęście żaden z tych kroków nie jest skomplikowany i nie zajmie Ci dużo czasu, więc zacznijmy.

Sprawdź status serwera Valorant, zanim przejdziesz do czegokolwiek innego.

Zanim zaczniesz próbować cokolwiek innego w tym przewodniku, upewnij się, że sprawdziłeś stan serwera Valorant. Chociaż rzadko serwery przestają działać, nadal się to zdarza. Możesz sprawdzić ich status tutaj: https://status.riotgames.com/valorant?locale=en_US

Jak naprawić błędy Valorant 38 i Valorant Connection Failed? Naprawa błędu Valorant 38.

Jak wspomnieliśmy powyżej, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zrestartować router/modem internetowy. Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem zniknie. Nawiasem mówiąc, powinieneś jednocześnie zrestartować komputer.

Sprawdź dokładnie, czy Twój program antywirusowy lub zapora sieciowa nie blokuje połączenia.

Jeśli modem i ponowne uruchomienie urządzenia nie rozwiązały tego problemu, musisz dwukrotnie sprawdzić, czy Twój program antywirusowy lub zapora sieciowa nie blokują gry. Nie powinno to stanowić problemu, jeśli korzystasz z programu Windows Defender. Jeśli jednak korzystasz z narzędzia innej firmy, takiego jak Avast, ZoneAlarm lub coś podobnego, musisz dwukrotnie sprawdzić kilka rzeczy.

Aby wykonać szybkie sprawdzenie, po prostu wyłącz ochronę, której używasz, a następnie sprawdź, czy gra działa ponownie. Jeśli zacznie działać, wiesz, że problem tkwi gdzieś w tym oprogramowaniu. Teraz wystarczy to zawęzić.

Odinstaluj Valorant i Riot Vanguard, aby naprawić błąd 38.

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, nadszedł czas na przerażającą dezinstalację i ponowną instalację. Chociaż rozwiązuje to większość problemów, jest to uciążliwe, jeśli masz ograniczoną ilość danych do wykorzystania. Po prostu upewnij się, że wykonujesz ponowne uruchomienie systemu między odinstalowaniem Valorant a ponowną instalacją. Jeśli tego nie zrobisz, możesz nie uzyskać pożądanego rezultatu.

Masz też problemy z grami Game Pass?

Jeśli masz również problemy z grami w ramach Game Pass, sprawdź naszą pełną bibliotekę przewodników po grach Game Pass.