Download, sterowniki

Jak naprawić ikony i przyciski paska zadań w systemie Windows 10.

Autor
Juan. M
Data dodania
29.11.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli używasz systemu Windows 10 i utraciłeś dostęp do ikon na pasku zadań, ten artykuł pokaże Ci, jak szybko i łatwo rozwiązać ten problem. Przywróć pełną funkcjonalność ikon na pasku zadań, które nie działają na komputerze z systemem Windows 10. 

Związane z: Wyłącz ekrany powitalne po aktualizacji systemu Windows 10

Pasek zadań w systemie Windows 10 to ulubione miejsce do przechowywania ikon szybkiego dostępu do programów, gier, aplikacji i skrótów do wielu różnych treści. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na uzyskanie dostępu do wszystkiego, do czego potrzebujesz w pośpiechu, zwłaszcza jeśli na pierwszym planie są otwarte inne programy lub okna przeglądarki. 

Niestety, pasek zadań w systemie Windows 10 jest podatny na kilka drobnych usterek, które mogą powodować brak odpowiedzi lub zawieszanie się zawartych na nim elementów. Na szczęście, gdy tak się stanie, dostępny jest szereg opcji szybkiego naprawienia, które nie wymagają żadnej wielkiej wiedzy o systemie. 

Aby rozpocząć, najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest uruchomienie eksploratora, co można zrobić, naciskając Ctrl + Alt + Delete, aby otworzyć Menedżera zadań i zakończ zadanie dla Explorer.exe. Jeśli to nie zadziała, szybkie ponowne uruchomienie komputera powinno załatwić sprawę i przywrócić działanie wszystkich ikon na pasku zadań. Jeśli tak się nie stanie, przejdź do bardziej zaawansowanych metod przedstawionych poniżej. 

Uruchom polecenie DISM, aby naprawić ikony paska zadań, które są zablokowane lub nie odpowiadają w systemie Windows 10.

Jeśli powyższe szybkie rozwiązanie nie zadziałało, możesz spróbować uruchomić polecenie DISM, aby naprawić wszelkie zablokowane ikony na pasku zadań.

  1. Otwórz wiersz polecenia (jako administrator).
  2. Wpisz DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth w oknie i naciśnij Enter.
  3. Poczekaj, aż się uruchomi, ponieważ zajmuje to trochę czasu.
  4. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

Po zakończeniu pasek zadań powinien reagować zgodnie z oczekiwaniami i nie powinieneś mieć żadnych zablokowanych ikon na pasku zadań.

Uruchom SFC (Kontroler plików systemowych), aby naprawić ikony paska zadań, które są zablokowane lub nie odpowiadają w systemie Windows 10.

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, dobrym pomysłem jest uruchomienie narzędzia SFC Kontroler plików systemowych systemu Windows 10. To powinno rozwiązać wszelkie problemy z zamrożonymi ikonami paska zadań. 

  • Otwórz wiersz polecenia (jako administrator)
  • Następnie wpisz sfc /scannow i pozwól narzędziu przejść przez jego procesy.
  • Na koniec uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

 

Uruchom pełne czyszczenie rejestru systemu za pomocą programu CCleaner lub innego narzędzia do czyszczenia rejestru.

Inną szybkim i łatwym sposobem, którego możesz użyć do przywrócenia funkcjonowania ikon paska zadań, jest użycie narzędzia do czyszczenia rejestru w celu naprawienia wszelkich błędów, które mogą powodować problemy. Możesz pobrać CCleaner tutaj za darmo (nie potrzebujesz płatnej wersji). Zaskakująco często błędy rejestru mogą powodować szereg usterek i błędów systemu.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus