Download, sterowniki

Jak naprawić czarny ekran w Google Chrome

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.12.2017
Ilość komentarzy
0

Włączasz przeglądarkę Chrome, a tam czarny ekran? Nie można otworzyć żadnej strony ani wpisać jakiekolwiek adresu, gdyż cała zawartość okna to tylko jednolite czarne tło? Zobacz, jak to naprawić.

Jak naprawić czarny ekran w Chrome

Masz problem z przeglądarką Chrome i czarnym ekranem, który wyświetla się zamiast właściwego interfejsu przeglądarki? Jest szansa, aby to naprawić. Ostatnimi czasy coraz więcej użytkowników natknęło się na ten problem. Uruchamiamy przeglądarkę Chrome, a tam czarne okno. Nie wyświetla się pasek adresu, interfejs przeglądarki, ani - tym bardziej - żadna strona internetowa.

Okazuje się, że ten problem najczęściej występuje w połączeniu Google Chrome z Windowsem 10. Aktualizacja sterowników do karty graficznej nie pomaga. Klasyczne ponowne uruchomienie przeglądarki lub całego systemu również nie daje pozytywnych rezultatów. Jak zatem z tym walczyć, gdy jedynie co widzimy w Chrome to czarny ekran?

Czarny ekran w Chrome. Jak naprawić ten problem?

Okazuje się, że najczęstszym rozwiązaniem problemu jest uruchomienie przeglądarki Google Chrome w trybie zgodności z systemem Windows 7. W magiczny sposób rozwiązuje to problemy z czarnym ekranem i interfejs przeglądarki jest poprawnie rysowany, a strony wyświetlają się normalnie. Zobaczmy, jak to zrobić w odpowiedni sposób.

Aby ustawić tryb zgodności dla Chrome, należy wejść do właściwości skrótu do przeglądarki. Jeśli skrót do Chrome masz w postaci ikony na Pulpicie, to po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. Jeśli jednak skrót jest przypięty na stałe do paska zadań, to najpierw wciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, a dopiero potem kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Chrome na pasku zadań. Wybierz „Właściwości”.

Wejdź do właściwości skrótu Chrome

Gdy wejdziesz już do Właściwości skrótu do Chrome, to pora teraz ustawić tryb zgodności z Windowsem 7. W oknie właściwości przejdź do zakładki „Zgodność” i zaznacz pole „Uruchom ten tryb w trybie zgodności z”.

Ustaw tryb zgodności z Windows 7

Z rozwijanej listy pod spodem wybierz system Windows 7 i kliknij przycisk „Zastosuj”. To jeszcze nie wszystko. Może się zdarzyć, że problem będzie powracać. Aby temu zapobiec, zanim zamkniesz okno Właściwości, kliknij w przycisk „Zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników”, aby trwale ustawić tryb zgodności z Windowsem 7.

Teraz możesz zatwierdzić zmiany i zamknąć okno właściwości skrótu. Uruchom przeglądarkę Chrome – powinna się już wyświetlać poprawnie, bez czarnego tła.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus