Próbujesz zagrać w Solasta: Crown of the Magister na Game Pass lub Steam, ale nie możesz, ponieważ gra nie ma żadnego dźwięku? W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać ten problem. Wydaje się, że ten błąd dotyczy wyłącznie urządzeń korzystających ze sprzętu i oprogramowania Asusa, głównie płyt głównych i dźwięku.

Solasta: Crown of the Magister niedawno wylądowała na Game Pass i jest zaskakująco dobrym podejściem do D&D, chociaż niektóre grafiki są nieco brutalne. Zwłaszcza grafika twarzy, która wzbudza kontrowersje wokół Mass Effect: Andromeda, wydaje się dużą przesadą. Poza tym gra jest rewelacyjna, przynajmniej do momentu, do którego do tej pory dotarłam.

Niestety zajęło to trochę czasu, zanim gra zaczęła działać z dźwiękiem na moim komputerze. Obecnie korzystam z Solasta: Crown of the Magister w wersji Game Pass, ale problem braku dźwięku dotyczy również wersji Steam. Próbując rozwiązać problem braku dźwięku w Solasta: Crown of the Magister, kilkakrotnie przeinstalowałam grę, dostosowałam ustawienia dźwięku i ponownie zainstalowałam wszystkie sterowniki systemowe, bez powodzenia. Jednak w końcu znalazłam przyczynę problemu.

Sonic Suite 3 firmy ASUSTeK jest przyczyną problemu i po wyłączeniu przywraca dźwięk w Solasta: Crown of the Magister, co jest najdziwniejszym problemem, z jakim się spotkałam od dłuższego czasu. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy i zamknięcie go z paska zadań przed rozpoczęciem gry również nie rozwiązuje problemu.

Jak naprawić brak dźwięku w Solasta: Crown of the Magister (Game Pass i Steam)?

Jak wspomnieliśmy, przyczyną braku dźwięku w Solasta: Crown of the Magister jest Sonic Suite (wszystkie wersje), choć 3 wydaje się być najgorsza. Musimy więc całkowicie go wyłączyć, zanim dźwięk zostanie przywrócony do Solasta: Crown of the Magister.

  • W tym celu otwórz Menedżera zadań na swoim komputerze, naciskając Ctrl + Alt + Delete.
  • Teraz przejdź do zakładki Uruchamianie i znajdź Sonic Suite 3 (lub inną wersję, którą masz).
  • Po znalezieniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłącz.
  • Po dokonaniu zmiany uruchom ponownie komputer, aby móc grać w Solasta: Crown of the Magister z dźwiękiem w Game Pass i Steam.

Jeśli faktycznie nie korzystasz z pakietu Sonic Suite, możesz również całkowicie usunąć go z komputera, co działa równie dobrze.

Jak odinstalować pakiet Sonic Suite z komputera, aby naprawić brak dźwięku w Solasta: Crown of the Magister?

Wolisz po prostu pozbyć się Sonic Suite, ponieważ tak naprawdę go nie używasz? Po prostu otwórz Panel sterowania na swoim komputerze, znajdź go na liście, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer, aby ponownie rozpocząć grę w Solasta: Crown of the Magister z dźwiękiem.

Skoro tu jesteś, możesz także odinstalować niektóre inne złe oprogramowanie Asus AI Suite III i najgorsze ze wszystkich Fan Expert III. Dwa z najgorszych programów, jakie kiedykolwiek zostały dołączone do sprzętu Asusa.

Więcej problemów z Game Passem?

Jeśli Game Pass jest obecnie Twoją podstawową usługą gier, możesz dodać sekcję przewodników Game Pass do swoich zakładek. Z pewnością na jakimś etapie będziesz ich potrzebować. Stale dodajemy rozwiązania nowych problemów z Game Pass, więc powinieneś szybko znaleźć to, czego szukasz.