Download, sterowniki

Jak naprawić blade kolory w Edge (Chromium)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
09.06.2020
Ilość komentarzy
0

Przeglądarka Edge wyświetla blade kolory? Widzisz dość znaczną różnicę w nasyceniu barw? Wynika to z wykorzystywania złego profilu kolorów w przeglądarce. Zobacz, jak to naprawić w Edge opartym na silniku Chromium.

Blade kolory w Edge

Jeśli korzystasz z wielu przeglądarek jednocześnie, to możesz zauważyć, że w przeglądarce Edge opartej na silniku Chromium kolory są nieco bledsze niż w Firefoksie. U części użytkowników wykorzystywany jest bowiem zły profil kolorów, przez co barwy nie są odpowiednio nasycone. Można to zauważyć, otwierając tę samą stronę w obu przeglądarkach jednocześnie i przełączać się między nimi. Jeśli na Edge kolory są bledsze, to ten problem Cię dotyczy. Jak go rozwiązać?

Naprawiamy blade kolory w przeglądarce Edge

Każda przeglądarka oparta na silniku Chromium posiada przełącznik, pozwalający wymusić odpowiedni profil kolorów.

Otwórz przeglądarkę Chrome, a następnie w pasku adresu wpisz poniższe polecenie:

edge://flags

Wyświetli się ekran eksperymentalnych ustawień przeglądarki.

Wejdź do edge://flags

Na górze znajdziesz wyszukiwarkę, pozwalającą znaleźć szybko pożądane opcje. Wpisz w wyszukiwarce poniższą frazę:

Force color profile

Znajdź opcję o tej samej nazwie, a następnie wysuń jej ustawienia po prawej stronie. Domyślnie wybrana jest wartość "Default". Zmień ją na "scRGB linear (HDR where available)".

Wymuś profil kolorów

Po wybraniu tej opcji pojawi się u dołu ekranu przycisk ponownego uruchomienia przeglądarki. Zatwierdź ponowne uruchomienie Edge, zapisując tym samym wszystkie zmiany. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki kolory powinny być już prawidłowe.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus