Próbujesz zaktualizować system Windows 11 do nowszej wersji po użyciu narzędzia do automatycznej aktualizacji, ale wciąż pojawia się następujący komunikat o błędzie - Urządzenie nie może uzyskać dostępu do plików Windows Update (Device cannot access Windows Update files)? W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo rozwiązać problem i umożliwić normalną aktualizację systemu Windows 11. Być może natknąłeś się na ten poradnik przy okazji szukania rozwiązania innego problemu z aktualizacją systemu Windows, jednak poniższe kroki są dość uniwersalne i zwykle naprawią większość błędów aktualizacji.

Problemy z aktualizacją to jedne z najczęstszych błędów, które można napotkać w systemach operacyjnych Windows, a system Windows 11 nie jest zwolniony z żadnego z nich. Nadal wszystkie te same błędy aktualizacji, które występowały w systemie Windows 10 można znaleźć również w systemie Windows 11. Co jest zarówno dobrą, jak i złą wiadomością. Dobra wiadomość jest taka, że dostępnych jest wiele działających rozwiązań, a zła, że musisz poświęcić czas na rozwiązanie problemu.

Na szczęście dzięki ugruntowanym metodom radzenia sobie z tymi problemami jest wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozpocząć rozwiązywanie problemu — Urządzenie nie może uzyskać dostępu do plików Windows Update. Pamiętaj tylko, że być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych rozwiązań, zanim znajdziesz to, które zadziała w Twojej obecnej sytuacji. Przed rozpoczęciem poniższych kroków upewnij się, że zrestartowałeś komputer i modem/router. Najczęściej wiele błędów aktualizacji systemu Windows można naprawić bez większych zmian.

Jak naprawić błąd Windows 11 - Urządzenie nie może uzyskać dostępu do plików Windows Update.

Jedną z rzeczy zaktualizowanych w systemie Windows 11, która jest znacznie lepsza niż wersja dla systemu Windows 10, jest narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows. W przeszłości to narzędzie było dość zawodne, jednak w systemie Windows 11 wydaje się działać całkiem nieźle. Dlatego powinna to być pierwsza rzecz, którą wypróbujesz, jeśli masz problemy z aktualizacją systemu Windows 11.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i poprawianie, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Ręcznie zaktualizuj system Windows 11 za pomocą Katalogu Microsoft Update.

Inną dobrą opcją, której możesz użyć, aby pozbyć się tego komunikatu o błędzie, jest skorzystanie z katalogu ręcznych aktualizacji. Dzięki temu można oddzielnie wyszukiwać i pobierać aktualizacje systemu Windows 11 i instalować je jako pojedyncze aktualizacje, zamiast pozwalać systemowi Windows robić to samodzielnie. Aby to zrobić, po prostu odwiedź katalog Microsoft Update i wyszukaj numer aktualizacji, którą próbujesz pobrać na przykład KB23423499.

Jak odinstalować złą aktualizację systemu Windows 11, która mogła spowodować błąd — Urządzenie nie może uzyskać dostępu do plików usługi Windows Update.

Jeśli niedawno miałeś aktualizację systemu Windows 11 i podejrzewasz, że może to być przyczyną tego błędu, możesz odinstalować tę aktualizację i zamiast tego spróbować zainstalować najnowszą aktualizację. Jest to dość powszechna poprawka wielu problemów z systemem Windows 11.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11