Jeśli jesteś na kanale Windows 11 Insider Channel i ostatnio zacząłeś mieć problemy z komunikatem o błędzie: "Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu Windows 11" / „Opcje Twojego kanału będą ograniczone”. Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i przywrócić działanie kanału Windows 11 Insider Channel.

Kanał użytkowników systemu Windows 11 to świetny sposób na uzyskanie wczesnego dostępu do nowych funkcji, ulepszeń i zmian przed wszystkimi innymi, choć wiąże się to z pewnym ryzykiem. Oprócz tego, że możesz najpierw przetestować wszystkie nowe, fajne funkcje i zmiany, musisz także być na czele wszelkiego rodzaju problemów. Jeśli więc potrzebujesz lub pragniesz stabilności, program Windows 11 Insiders prawdopodobnie nie jest dla Ciebie. Niestety jedynym sposobem na opuszczenie programu jest czysta instalacja.

Innym problemem z kanałem Windows 11 Insider jest to, że od czasu do czasu próbuje cię wyrzucić. Nie celowo, ale przez błąd, taki jak - "Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu Windows 11" / "Twoje opcje kanałów będą ograniczone". Dobra wiadomość jest taka, że ten błąd nie oznacza, że Twój komputer nie spełnia już minimalnych wymagań systemowych. Więc co dokładnie się dzieje?

Uwaga: jeśli ten komunikat o błędzie pojawia się na komputerze, na którym ominięto ograniczenia sprzętowe w celu zainstalowania systemu Windows 11, być może nadszedł czas, aby zakończyć ten dzień i wrócić do systemu Windows 10 lub uaktualnić komponenty.

Jak to naprawić Twój komputer, który nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu Windows 11.

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jeśli pojawi się ten komunikat o błędzie, są ustawienia TMP i bezpiecznego rozruchu. Jeśli system BIOS był resetowany przez większość czasu, te ustawienia również zostaną zresetowane. Nowszy sprzęt zwykle nie ma tego problemu, ponieważ jest już skonfigurowany fabrycznie, ale nadal powinieneś to sprawdzić.

Zaktualizuj BIOS komputera, aby to naprawić "Twoje opcje kanałów będą ograniczone" w kanale Windows Insider.

Następną rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest wersja systemu BIOS. Upewnij się, że na komputerze działa najnowsza wersja systemu BIOS. Większość producentów zaktualizowała swoje wersje systemu BIOS, aby lepiej współpracowały z systemem Windows 11. Obejmuje to konfigurowanie i optymalizację ustawień do użytku z systemem Windows 11.

Uruchom polecenia SFC i DISM, aby naprawić "Opcje Twojego kanału będą ograniczone" w kanale Windows Insider.

Pierwszą, najważniejszą i najbardziej skuteczną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem, jest uruchomienie narzędzia SFC, aby sprawdzić i naprawić wszelkie uszkodzenia. Po zakończeniu pracy narzędzia SFC konieczne będzie również uruchomienie narzędzia DISM.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu wiersza polecenia wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia i naciśnij klawisz Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc idź, zrób sobie gorący napój i poczekaj. W przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów powinny one zostać automatycznie naprawione. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz czynności. Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth