Próbujesz użyć SCRCPY do wykonania kopii ekranu telefonu z systemem Android na komputerze z systemem Windows, ale masz poważne problemy z komunikatami o błędach sterownika. Ten artykuł wyjaśni Ci, co powoduje komunikat o błędzie i poprowadzi Cię przez niektóre kroki, które możesz podjąć, aby rozwiązać problem. Działa to dla przewodowych i bezprzewodowych wersji SCRCPY.

Najważniejsze informacje:

  1. Co powoduje błąd sterownika SCRCPY i błąd rozłączenia?
  2. Jak naprawić błąd sterownika SCRCPY podczas korzystania z połączenia przewodowego.
  3. Jak naprawić błąd sterownika SCRCPY podczas korzystania z połączenia bezprzewodowego.

Jak naprawić błąd sterownika SCRCPY.

Istnieją dwa różne sposoby podłączenia SCRCPY do komputera z systemem Windows. Za pomocą połączenia bezprzewodowego i przewodowego. Połączenie przewodowe jest szybsze, bardziej stabilne i znacznie łatwiejsze do skonfigurowania, ale nie zmienia to faktu, że zarówno wersja przewodowa, jak i bezprzewodowa może otrzymać ten sam komunikat o błędzie, który brzmi: Komunikat o błędzie kontrolera. W zależności od używanej wersji SCRCPY może pojawić się komunikat: Urządzenie rozłączone. Aby rozwiązać ten problem, należy wykonać następujące czynności.

Zaktualizuj SCRCPY do najnowszej wersji.

Jeśli używasz starszej wersji SCRCPY, zaktualizuj je do nowszej wersji. Nowsze wersje SCRCPY będą lepiej współpracować z nowszymi wersjami systemów Android i Windows, więc aktualizacja jest bardzo ważna. Po aktualizacji sprawdź, czy problem zniknął. Jeśli nie, musisz wypróbować jeden z poniższych kroków.

Sprawdź swój sprzęt.

Jeśli aktualizacja do najnowszej wersji SCRCPY nie rozwiązała tego błędu, musisz upewnić się, że używasz odpowiedniego sprzętu. Upewnij się, że używany kabel umożliwia przesyłanie plików. Jeśli używasz kabla tylko do ładowania, nie będziesz w stanie nawiązać połączenia. Upewnij się również, że kabel faktycznie działa i nie jest uszkodzony.

Czy połączenie jest stabilne i wystarczająco szybkie?

To bardzo ważne! Upewnij się, że twoje połączenie jest w stanie nadążyć za wymaganiami transferu danych SCRCPY. Jeśli korzystasz z wersji bezprzewodowej, upewnij się, że masz solidne połączenie internetowe. Wolne połączenie oznacza słabą wydajność i dość często powoduje ten komunikat o błędzie.

W przypadku wersji przewodowej upewnij się, że korzystasz z USB 3.0 lub nowszego, jeśli jest dostępne. Jeśli nie możesz użyć szybszego połączenia, możesz rozważyć użycie SCRCPY w trybie wydajności zamiast w trybie jakości.

Co powoduje błędy sterownika SCRCPY i błąd rozłączenia?

Błędy sterownika SCRCPY i błąd rozłączenia są zwykle związane z wadliwymi lub luźnymi kablami USB, przestarzałymi lub źle skonfigurowanymi sterownikami i ustawieniami ADB, nieprawidłowymi trybami USB urządzenia i konfliktami z innym oprogramowaniem. Wąskie gardła wydajności na komputerze lub urządzeniu z Androidem, słabe sygnały Wi-Fi dla połączeń bezprzewodowych i nieaktualne wersje SCRCPY mogą również przyczyniać się do występowania tych problemów. Powyżej znajdziesz wszystkie kroki, które możesz wykonać, aby naprawić te błędy. Naszą pełną bibliotekę poradników odnośnie SCRCPY znajdziesz tutaj.