Jeśli próbujesz przesyłać strumieniowo treści do platformy streamingowej, takiej jak YouTube lub Twitch, za pomocą OBS Studio, ale wciąż pojawia się błąd — „Nie udało się połączyć z serwerem. Upłynął limit czasu połączenia. Upewnij się, że skonfigurowałeś prawidłową usługę przesyłania strumieniowego lub żadna zapora sieciowa nie blokuje połączenia”? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem z ponownym przesyłaniem strumieniowym.

OBS Studio to jedna z najpopularniejszych obecnie na rynku platform do nagrywania wideo i transmisji na żywo. Pozwala na wyświetlanie nagrań i/lub przesyłanie strumieniowe do serwisów takich jak Twitch, Facebook, YouTube i SoundCloud. W przeważającej części OBS jest bardzo stabilny i niezawodny, a pod względem wydajności wyprzedza SLOBS i inne platformy do przesyłania strumieniowego, generalnie zużywając znacznie mniej procesora.

Chociaż OBS jest zwykle bardzo stabilną platformą, czasami ma pewne problemy, chociaż prawie zawsze są to problemy z konfiguracją. Mogą występować błędy "Nie udało się połączyć z serwerem", "Upłynął limit czasu połączenia", "Upewnij się, że skonfigurowałeś prawidłową usługę przesyłania strumieniowego" i "żadna zapora sieciowa nie blokuje połączenia". Mogą to być błędy konfiguracji, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, które przeprowadzą Cię przez kilka różnych kroków rozwiązywania problemów.

Jak naprawić błąd połączenia z serwerem w OBS Studio?

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jeśli pojawi się ten błąd OBS, jest twoje połączenie internetowe. Uruchom ponownie modem/router internetowy, a następnie komputer. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy problem zniknął. W większości przypadków to rozwiąże problem, jednak jeśli nie, musisz kontynuować czynności przedstawione poniżej.

Zezwól OBS Studio na przejście przez zaporę sieciową.

Zgodnie z komunikatem o błędzie, zapora sieciowa może powodować problemy z OBS, więc musisz sprawdzić, czy OBS nie jest blokowany. Jeśli używasz zapory innej firmy, możesz ją wyłączyć i sprawdzić, czy problem zniknął. Jeśli tak, musisz skonfigurować go ręcznie, aby umożliwić OBS przejście przez zaporę. Dla wszystkich korzystających z usługi Windows Defender i zapory systemu Windows wykonaj poniższe czynności.

  • Otwórz Centrum zabezpieczeń programu Windows Defender, a następnie kliknij opcję Zapora sieciowa i ochrona sieci.
  • Następnie kliknij Zezwalaj aplikacji przez zaporę sieciową, a następnie kliknij przycisk Zmień ustawienia.
  • Tutaj poszukaj OBS Studio na liście i zaznacz obok niego znacznik wyboru. Jeśli nie znajdziesz go na liście, kliknij opcję Dodaj kolejną aplikację, dodaj główny plik wykonywalny OBS Studio i zaznacz aplikację.
  • Na koniec zezwól aplikacji zarówno w sieciach prywatnych, jak i publicznych, zaznaczając pola wyboru. Kliknij OK, aby zapisać zmianę.

Teraz możesz sprawdzić, czy OBS działa bez tych błędów: "Nie udało się połączyć z serwerem", "Upłynął limit czasu połączenia". Upewnij się też, że skonfigurowałeś prawidłową usługę przesyłania strumieniowego i żadna zapora sieciowa nie blokuje połączenia.

Upewnij się, że używasz najnowszej wersji OBS.

Jeśli od jakiegoś czasu nie sprawdzałeś aktualizacji OBS, upewnij się, że używasz najnowszej wersji. Możesz pobrać go bezpośrednio ze strony internetowej lub otwierając OBS i przechodząc do Pomoc > Sprawdź aktualizacje. Po zaktualizowaniu OBS sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, kontynuuj. Jeśli tak, możesz zakończyć wszystko tutaj.

Skonfiguruj ponownie lub zresetuj ustawienia przesyłania strumieniowego.

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, usuń bieżące ustawienia przesyłania strumieniowego i skonfiguruj wszystko od nowa. Jeśli przesyłasz strumieniowo do serwisu Twitch lub YouTube, połącz się, korzystając z metody logowania do konta. Alternatywnie, jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć opcji Klucz strumienia. Jest to trochę bardziej skomplikowane, ale działa równie dobrze, zwłaszcza w przypadku YouTube.

Czysta instalacja OBS Studio do naprawy Nie udało się połączyć z serwerem. Upłynął limit czasu połączenia.

Jeśli jesteś na samym dole, jedyną pozostałą opcją jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie OBS Studio na komputerze, aby rozwiązać ten problem. Alternatywnie możesz spróbować przełączyć się na Stream Labs. Wykorzystuje tę samą platformę podstawową z dodatkowymi funkcjami, ale nieco bardziej obciąża procesor.