Próbujesz skonfigurować nowy mikrofon w systemie Windows 10 lub 11, ale nadal masz problemy z błędem 0x80004003? Ten artykuł przeprowadzi Cię przez kilka różnych sposobów, których możesz użyć, aby rozwiązać ten problem. Co dziwne, ten sam komunikat o błędzie można znaleźć w sklepie Microsoft Store, ale może zostać naprawiony przy użyciu nieco innych rozwiązań.

Zwykle konfiguracja mikrofonu w systemie Windows 10 lub 11 jest tak prosta, jak podłączenie go i używanie. Istnieją jednak sytuacje, w których możesz natknąć się na komunikaty o błędach, które uniemożliwiają korzystanie z mikrofonu. Przyczyny tego komunikatu są w większości tajemnicą i warto również wspomnieć, że ten sam komunikat o błędzie może wystąpić w sklepie Microsoft Store i uniemożliwiać instalowanie, aktualizowanie programów i aplikacji itp.

Na szczęście istnieje wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać błąd 0x80004003 w systemie Windows 10 i 11. Po prostu upewnij się, że ponownie uruchomiłeś komputer, zanim wypróbujesz pozostałe sposoby na pozbycie się tego błędu. Najczęściej ponowne uruchomienie rozwiąże problem i oszczędzi Ci spędzania mnóstwa czasu na niepotrzebnym wypróbowaniu kolejnych rozwiązań.

Jak naprawić błąd instalacji mikrofonu 0x80004003 w systemie Windows 10/11?

Odinstaluj ostatnio zainstalowaną aktualizację, a następnie zobacz, czy błąd 0x80004003 zniknął. Możliwe, że w najnowszej aktualizacji coś się zepsuło, co dzieje się cały czas w systemie Windows. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem:

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z aplikacjami Windows Store w Ustawieniach.

Ponieważ ten sam błąd wpływa również na Microsoft Store, warto uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows. Choć brzmi to dziwnie, jest to w rzeczywistości dość niezawodne rozwiązanie tego problemu.

  • Najpierw otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Przejdź do zakładki System po lewej stronie, a następnie wybierz Rozwiązywanie problemów w środkowym oknie.
  • Teraz kliknij Inne narzędzia do rozwiązywania problemów, a następnie przewiń w dół i kliknij Uruchom obok Aplikacje ze Sklepu Windows.

Teraz musisz tylko poczekać na zakończenie procesu i powinieneś być w stanie zainstalować i używać mikrofonu bez ponownego wyświetlania błędu 0x80004003.

Zaktualizuj system BIOS.

Kolejną ważną rzeczą do sprawdzenia jest wersja systemu BIOS. Jeśli używasz starszej wersji BIOS-u, warto zaktualizować do najnowszej wersji. Zwłaszcza jeśli masz system AMD. Niedawno pojawiły się pewne problemy z BIOS-em, które powodowały problemy z mikrofonem (przez porty USB), więc warto użyć najnowszej dostępnej wersji BIOS-u.

  • Aby zaktualizować system BIOS, po prostu odwiedź witrynę producenta komputera/producenta płyty głównej i przejdź do Strony pomocy technicznej. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Chociaż pierwsza opcja sugerowała odinstalowanie najnowszej zainstalowanej aktualizacji systemu Windows, możesz również spróbować zainstalować nowe aktualizacje, które mogą być w toku. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogłyby pomóc w pozbyciu się tego komunikatu o błędzie. Może nie być w danym momencie żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Aktualizacja systemu Windows > Sprawdź aktualizacje.