Próbujesz uruchomić grę, ale wyświetla się błąd Bad_Module_Info, a gra się zamyka? Błąd ten pojawia się przy takich grach, jak Fornite czy PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Jak go naprawić?

Jak naprawić błąd Bad_Module_Info w Windows 10

Część graczy korzystających z Windows 10 od jakiegoś czasu boryka się z błędem, który pojawia się w trakcie uruchamiania niektórych gier lub tuż po rozpoczęciu rozgrywki. Chodzi konkretnie o błąd Bad_Module_Info – gdy się pojawi, to gra się od razu wyłącza.

Problemy pojawiają się u użytkowników z systemem Windows 10 i zainstalowaną aktualizacją Fall Creators Update. Najczęściej dotyczą takich gier, jak Arma 3, CS:GO, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS czy Fortnite. Wystąpienie błędu Bad_Module_Info uniemożliwia włączenie gry lub ją zamyka, gdy wystąpi w trakcie rozgrywki. Co z tym zrobić?

Sposób #1 – Wyłącz pełnoekranowe optymalizacje dla pliku EXE odpowiedzianego za grę

Głównym źródłem problemów jest funkcja pełnoekranowych optymalizacji, która jest obecna w Windowsie 10. Można ją ustawić osobno dla każdej aplikacji, ale domyślnie jest ona włączona dla wszystkich programów. Ma usprawniać działanie programów, które wyświetlają się w trybie pełnego ekranu. Niestety niektóre gry mają problem z tą opcją, więc należy ją wyłączyć dla danego pliku EXE, odpowiedzialnego za grę.

Aby to zrobić, wejdź do folderu z zainstalowaną grą, a następnie znajdź plik .EXE odpowiedzialny za grę (np. Arma3.exe, Arma3_x64.exe czy Fortnite.exe ). W przypadku niektórych gier (np. Fortnite) warto także ustawić tę opcję dla Launchera, z którego korzystamy (w tym przypadku dla pliku EXE uruchamiającego Epic Games Launcher, czyli EpicGamesLauncher.exe).

Gdy znajdziesz już plik odpowiedzialny za proces gry lub launchera, to kliknij go prawym przyciskiem myszy i wejdź do „Właściwości”.

Wejdź do właściwości pliku EXE gry

W nowym oknie właściwości udaj się do zakładki „Zgodność”. W tym miejscu znajdziesz pole o nazwie „Wyłącz pełnoekranowe optymalizacje”. Zaznacz tę opcję.

Wyłącz optymalizacje pełnoekranowe

Po zaznaczeniu kliknij „Zastosuj”, a następnie „OK”. Pełnoekranowe optymalizacje zostaną wyłączone i gra teraz powinna uruchamiać się i działać poprawnie.

Sposób #2 – Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 7 lub Windows 8

Jeśli powyższa opcja nie pomogła, to w opcjach zgodności pliku EXE istnieje jeszcze funkcja uruchamiania gry w trybie zgodności ze starszą wersją systemu. Warto spróbować skorzystać z tej opcji.

Ustaw tryb zgodności dla wybranej gry

Wejdź ponownie do właściwości pliku EXE odpowiedzialnego za grę i udaj się do zakładki „Zgodność”. Zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności z” i wybierz na liście „Windows 7” lub „Windows 8”. Zapisz zmiany przyciskiem „Zastosuj” i zamknij okno za pomocą „OK”. Sprawdź, czy gra działa teraz poprawnie.

Sposób #3 – Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej

Jeżeli żadna z powyższych metod nie działa, to istnieje prawdopodobieństwo, że problem dotyczy sterowników do karty graficznej. W takiej sytuacji zalecamy całkowite odinstalowanie sterowników,  a następnie ich ponowne zainstalowanie w najnowszej wersji.

Sterowniki do kart AMD i NVIDIA można łatwo usunąć za pomocą programu Display Driver Uninstaller (DDU). Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to zobacz nasz poradnik usuwania sterowników do karty graficznej.

DDU - usuwanie sterowników do karty graficznej

Gdy już to zrobisz, to kolejnym krokiem jest pobranie najnowszej wersji sterowników z oficjalnej strony producenta:

Pobierz sterowniki dla kart NVIDIA

Pobierz sterowniki dla kart AMD

Zainstaluj najnowszą wersję sterowników, uruchom komputer ponownie, wyłącz optymalizacje pełnoekranowe dla danego programu EXE i spróbuj uruchomić grę. Kombinacja wszystkich metod powinna w tym wypadku zapewnić prawidłowe działanie gry.