Jeśli używasz systemu Windows 11 i nie możesz zaktualizować go do nowszej wersji, ponieważ ciągle pojawia się następujący komunikat o błędzie: Błąd aktualizacji systemu Windows 0x0000065e. Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych kroków, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem i pozwolić systemowi Windows 11 na ponowną poprawną aktualizację.

Powiązane: Jak włączyć funkcję Popraw dźwięk w Windows 11

Chociaż wiele osób zakłada, że ​​Windows 11 to zupełnie nowy system operacyjny, który został zbudowany od podstaw, są oni w błędzie. Windows 11 to po prostu zaktualizowana wersja systemu Windows 10, która zawiera zestaw poprawek systemu i zmian interfejsu użytkownika. W rezultacie wiele starych błędów systemowych Windows 10 zostało przeniesionych do systemu Windows 11.

Błąd aktualizacji systemu Windows 0x0000065e jest dość powszechnym i irytującym błędem aktualizacji/uaktualnienia systemu Windows, który będzie pojawiał się w nieskończoność, dopóki problem nie zostanie prawidłowo rozwiązany przy użyciu którejś z poniższych metod. Niestety w najgorszym przypadku może być nawet konieczne wykonanie nowej instalacji systemu Windows 11. Zanim jednak do tego dojdziemy, przejrzyjmy wszystkie znane obecnie „potencjalne” rozwiązania błędu 0x0000065e

Uwaga: Być może otrzymujesz ten komunikat o błędzie z powodu ograniczeń sprzętowych. Mogą one uniemożliwiać aktualizację systemu.

Jak naprawić błąd aktualizacji systemu Windows 0x0000065e?

Na początek pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy BIO komputera jest w pełni aktualne. Większość producentów urządzeń aktualizuje swój sprzęt, aby obsłużyć zmiany, które zaszły między systemami Windows 10 i 11. Aby to zrobić, po prostu odwiedź witrynę internetową producenta komputera i sprawdź stronę pomocy technicznej w celu pobrania plików. Jeśli używasz niestandardowego komputera PC, musisz przejść do strony producenta płyty głównej. Po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu BIOS sprawdź, czy aktualizacja działa.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, aby naprawić błąd aktualizacji systemu Windows Write 0x0000065e.

Na początek najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania błędu 0x0000065e jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows 11. To narzędzie sprawdzi i naprawi wszelkie wykryte problemy, które uniemożliwiają aktualizację systemu Windows 11. Aby użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update, musisz wykonać następujące czynności.

  • Otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do System> Rozwiązywanie problemów> Inne narzędzia do rozwiązywania problemów> Windows Update.
  • Na tej stronie kliknij opcję Uruchom obok aktualizacji systemu Windows i poczekaj, aż narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją sprawdzi co się dzieje. Jeśli napotka jakieś błędy, automatycznie je naprawi.
  • Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy system Windows 11 się zaktualizuje. Jeśli nie, wykonaj czynności pokazane poniżej.

Użyj asystenta ręcznej aktualizacji systemu Windows i/lub katalogu aktualizacji ręcznych.

Jeśli do tej pory nic nie pomogło, możesz spróbować użyć zewnętrznego asystenta aktualizacji systemu Windows, aby ominąć ten proces w dotychczasowej lokalizacji. Był to jeden z najlepszych sposobów na pokonanie trudnych aktualizacji i systemu Windows 10 i powinien działać równie dobrze w systemie Windows 11. Działa najlepiej, jeśli jesteś zalogowany na to samo konto Microsoft, którego używasz na swoim komputerze.

Asystent aktualizacji Microsoft Windows.

Alternatywnie możesz znaleźć katalog aktualizacji tutaj, ale musisz znać wersję, którą chcesz zaktualizować. Zanotuj więc kod KB nieudanej aktualizacji i pobierz go z katalogu aktualizacji ręcznych.