Jeśli używasz komputera z systemem Windows 11 i chcesz być na bieżąco, ale ostatnio próbowałeś zaktualizować KB5017389 z niewielkim powodzeniem? W tym artykule pokażemy kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i ponownie poprawnie zaktualizować system Windows 11.

Windows 11 to ładne, subtelne uaktualnienie systemu Windows 10, z kilkoma eleganckimi zmianami i minimalistycznym podejściem do projektowania. Niestety, podobnie jak stary dobry Windows 10, Windows 11 nie jest ulepszeniem wielu innych rzeczy, ma te same błędy i problemy, które można znaleźć w Windows 10.

Jednym z najczęstszych rodzajów komunikatów o błędach, które można napotkać w systemie Windows 11, są błędy aktualizacji i nieudane instalacje aktualizacji, które występują w różnych wariantach. Albo te, które całkowicie psują system operacyjny, jak ten, który uniemożliwił działanie Panelu sterowania lub mniej bolesne, które uniemożliwiają prawidłowe pobieranie i instalowanie aktualizacji.

Jak naprawić aktualizację systemu Windows 11? Aktualizacja systemu Windows KB5017389.

Szybka i łatwe rozwiązanie problemów z aktualizacą KB5017389 systemu Windows polega na uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacją Windows 11.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tego wpisu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i poprawki, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11, aby naprawić aktualizację aktualizacji systemu Windows KB5017389.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją nie naprawiło aktualizacji systemu Windows KB5017389, spróbuj wyczyścić pliki optymalizacji dostarczania.

  • Aby to zrobić, przejdź do opcji Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Gdy znajdziesz się w tej lokalizacji, upewnij się, że opcja Pliki optymalizacji dostarczania jest zaznaczona, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki.

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows 11, która została zainstalowana, aby naprawić aktualizację systemu Windows KB5017389.

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11, która została zainstalowana na twoim komputerze, zrób to.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows 11, aby naprawić aktualizację aktualizacji systemu Windows KB5017389.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows po usunięciu starej. To przyniesie ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Aktualizacja systemu Windows > Sprawdź aktualizacje.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą wykazu usługi Microsoft Update, aby naprawić aktualizację aktualizacji systemu Windows KB5017389.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows nie rozwiąże tego problemu, następną najlepszą opcją jest ręczna aktualizacja systemu Windows 11 do KB5017389 . Po prostu odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog i pobierz KB5017389. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.