Próbujesz zaktualizować system Windows 11 do najnowszej wersji, ale utknąłeś w aktualizacji KB5014697? W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problem i prawidłowo pobrać i zainstalować aktualizację systemu Windows. Zapoznasz się również z jednym z głównych problemów w KB5014697, który może sprawić, że będziesz chciał całkowicie pominąć tę aktualizację.

Aktualizacja systemu Windows KB5014697 jest dość problematyczną aktualizacją dla użytkowników. Oprócz poważnych problemów z instalacją wprowadza również zupełnie nowy problem, który uniemożliwia działanie mobilnych hotspotów. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to zaskoczeniem dla większości osób, nadal denerwuje fakt, że duża aktualizacja ma dwa główne problemy, takie jak te.

Na szczęście istnieje kilka różnych możliwości, których możesz wypróbować, aby rozwiązać problem braku aktualizacji systemu Windows 11 z powodu aktualizacji KB5014697. Chociaż osobiście sugeruję pominięcie tej aktualizacji przez chwilowe wstrzymanie aktualizacji systemu Windows, to jeśli jednak jesteś nieugięty w instalowaniu aktualizacji, musisz wykonać czynności pokazane poniżej, aby zainstalować ją poprawnie. Aby wstrzymać aktualizacje systemu Windows na tydzień, po prostu przejdź do Ustawienia> Aktualizacje systemu Windows i kliknij Wstrzymaj aktualizacje. To da ci 7 dni bez aktualizacji. Osobiście dałabym co najmniej miesiąc przed wypróbowaniem jakichkolwiek nowych aktualizacji.

Jak naprawić błąd KB5014697 w systemie Windows 11? KB5014697 nie można zainstalować w systemie Windows 11.

Pierwszą rzeczą, której powinieneś użyć do rozwiązania problemów z aktualizacją w systemie Windows 11, jest narzędzie do rozwiązywania problemów. W przeciwieństwie do swojego poprzednika systemu Windows 10, ma ona tutaj całkiem przyzwoity wskaźnik efektywności, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów. Jednak nadal nie jest to w 100% skuteczne.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tego wpisu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wszelkie poprawki, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą katalogu Microsoft Update.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows nie rozwiąże tego problemu, następną najlepszą opcją jest ręczna aktualizacja systemu Windows 11 do KB5014697. Po prostu odwiedź witrynę z katalogiem Microsoft Update i pobierz aktualizację, z którą masz obecnie problemy. Tylko upewnij się, że wybrałeś KB5014697 dla specyfikacji twojego systemu. Nie martw się jednak, jeśli przez przypadek wybierzesz niewłaściwy, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.

Spróbuj uruchomić polecenie Windows SFC.

Kolejną dobrą poprawką jest uruchomienie polecenia SFC z wiersza polecenia.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz Polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Gdy masz otwarty Wiersz Polecenia, wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, należy je naprawić automatycznie. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces.

Zresetuj składniki Windows Update, aby naprawić błąd aktualizacji KB5014697

Inną dobrą poprawką jest zresetowanie składników Windows Update. To dość długi proces, więc zostawiliśmy go na przedostatnim miejscu.

Odinstaluj ostatnio zainstalowaną aktualizację, a następnie spróbuj zaktualizować do wersji KB5014697.

Na koniec, jeśli nic do tej pory nie zadziałało, możesz spróbować cofnąć bieżącą aktualizację, na której się znajdujesz. Następnie spróbuj zainstalować KB5014697 po ponownym uruchomieniu systemu Windows. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem: Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11