Używasz systemu Windows 11 i masz problemy z aktualizacją do nowszej wersji i ciągle otrzymujesz komunikat o błędzie 0xe0000002? Ten artykuł poprowadzi Cię przez kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i normalnie zaktualizować system Windows 11.

Wygląda na to, że w ostatnim czasie każdego dnia musimy tworzyć nowy przewodnik o kolejnym błędzie aktualizacji systemu Windows. Większość osób zakładała, że ​​Windows 11 będzie lepszym systemem operacyjnym z mniejszą liczbą problemów i komunikatów o błędach niż jego poprzednicy. Jednak zasadniczo jest to po prostu nowszy system operacyjny z tymi samymi komunikatami o błędach, co poprzednio, plus kilkoma dodatkowymi. Na szczęście sporo starszych rozwiązań, których używamy do rozwiązywania problemów, nadal działa nawet w przypadku wielu nowych problemów.

Podobnie jak większość innych błędów aktualizacji systemu Windows 11, błąd 0xe0000002 można rozwiązać za pomocą wielu różnych narzędzi, ale najprawdopodobniej będziesz musiał przejść przez listę opcji zaprezentowaną poniżej, zanim znajdziesz dokładnie tę, która zadziała w Twoim przypadku. Błędy aktualizacji systemu Windows mogą być czasami zawiłe.

Jak naprawić błąd aktualizacji 0xe0000002 w systemie Windows 11? Poprawka błędu aktualizacji 0xe0000002 w systemie Windows 11.

Zaktualizowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11 znacznie wyprzedza to, które można znaleźć w systemie Windows 10 i faktycznie pomaga rozwiązywać problemy w większości przypadków.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok niej i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i poprawki, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11.

Na początek musisz przejść do Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Gdy znajdziesz się w tej lokalizacji, upewnij się, że opcja Windows Update – oczyszczanie jest zaznaczona, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki gry.

Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11. (Nie zawsze jest to dostępne)

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na twoim komputerze, zrób to. Jeśli nie jesteś pewien jak do tego przystąpić, przeczytaj artykuł, do którego link znajduje się poniżej.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Prawdopodobnie wydaje się to nieproduktywne po wykonaniu poprzedniej sugestii, jednak jest to bardzo ważne potencjalne rozwiązanie, które może pomóc w pozbyciu się błędów aktualizacji systemu Windows. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w usunięciu tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Aktualizacja systemu Windows > Sprawdź aktualizacje.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą katalogu Microsoft Update.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows nie rozwiąże tego problemu, następną najlepszą opcją jest ręczna aktualizacja systemu Windows 11 do KB5014697. Po prostu odwiedź witrynę Katalog Microsoft Update i pobierz aktualizację, z którą masz obecnie problemy. Tylko upewnij się, że masz KB5014697 dla specyfikacji twojego systemu. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.