Próbujesz zainstalować aktualizację w systemie Windows 11 i nadal otrzymujesz następujący błąd: 0x8007054F? Ten artykuł poprowadzi Cię przez kilka różnych kroków, których możesz wypróbować, aby rozwiązać problem i przywrócić aktualizacje systemu Windows 11 do stanu roboczego. Jak zwykle w przypadku błędów systemu Windows, prawdopodobnie będziesz musiał wypróbować wiele rozwiązań, zanim znajdziesz to, które faktycznie zadziała.

Podobnie jak w systemie Windows 10, aktualizacje w systemie Windows 11 są podatne na wiele problemów, z których wszystkie wyświetlają losowy komunikat o błędzie, gdy się pojawią. Na szczęście większość tych samych komunikatów o błędach pojawia się w obu systemach operacyjnych i można je naprawić za pomocą tych samych dobrze znanych rozwiązań, których używamy od lat. Jedyną różnicą jest to, że niektóre z tych procesów zostały zaktualizowane, aby działały znacznie efektywniej.

Jeśli dopiero zaczynasz naprawiać komunikaty o błędach w systemie Windows, powinieneś wiedzieć, że większość dostępnych rozwiązań jest szybka i łatwa, choć może wyglądać na nieco skomplikowane. Po prostu postępuj zgodnie z poniższą listą w przedstawionej przez nas kolejności, gdyż rozwiązania dla ułatwienia zostały wymienione od najprostszych i najbardziej skutecznych aż po te bardziej skomplikowane. Aby nie tracić czasu, przejdźmy już do rozwiązywania błędu 0x8007054F.

Jak naprawić błąd 0x8007054F? Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update.

Zaktualizowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11 znacznie wyprzedza to, które można znaleźć w systemie Windows 10 i faktycznie pomaga rozwiązywać problemy w większości przypadków.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wprowadzanie poprawek, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Napraw błąd 0x8007054F, uruchamiając polecenie Windows SFC.

Narzędzie SFC to kolejne świetne narzędzie, które naprawi wszelkie błędy w systemie operacyjnym, które mogą uniemożliwiać prawidłową aktualizację systemu Windows 11. Aby uruchomić narzędzie SFC, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Gdy masz otwarty Wiersz polecenia, wpisz następujące polecenie w Wierszu polecenia i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Proces sprawdzania zajmuje sporo czasu, więc poczekaj, aż się zakończy. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie lub coś podobnego, po prostu uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i ponownie uruchom narzędzie. Dzięki temu narzędzie SFC będzie działać bez problemu.

Napraw błąd 0x8007054F, uruchamiając narzędzie DISM.

Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako Administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11 (jeśli nadal masz taką możliwość).

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na twoim komputerze, zrób to. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, sprawdzić artykuł, do którego link znajduje się poniżej.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Prawdopodobnie wydaje Ci się to nieproduktywne szczególnie po wykonaniu poprzedniej sugestii, jednak jest to bardzo ważna potencjalna poprawka, która może pomóc w rozwiązaniu błędów aktualizacji systemu Windows. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w pozbyciu się tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Aktualizacja systemu Windows > Sprawdź aktualizacje.