Korzystasz z systemu Windows 11 i masz poważne problemy z aktualizacją do następnej wersji, ponieważ ciągle pojawia się błąd aktualizacji 0x80070008 lub podobny komunikat o błędzie? W tym artykule przedstawiono kilka różnych kroków, które można wykonać, aby rozwiązać problematyczną sytuację i przywrócić prawidłowe aktualizacje systemu Windows 11.

Nawet zanim aktualizacje systemów operacyjnych Windows były automatyczne, wciąż występowało sporo problemów z ich instalacją. Najpierw trzeba było znaleźć aktualizację, upewnić się, że jest ona poprawna, a następnie ją zainstalować. Jeśli wybrałeś zły plik, musiałeś zaczynać wszystko od nowa. Na szczęście sprawy stały się o wiele łatwiejsze dzięki automatycznym aktualizacjom, które robią wszystko za Ciebie.

Niestety nawet w przypadku automatycznych aktualizacji nadal istnieje wiele problemów, jak chociażby ich okresowe awarie z różnych powodów. Dobrą wiadomością jest to, że z reguły jest to prosty błąd aktualizacji, który można rozwiązać za pomocą różnych narzędzi systemu Windows. Prawdopodobnie będziesz jednak musiał przejść kilka różnych kroków z poniższej listy, aby przywrócić prawidłowe działanie aktualizacji w systemie Windows 11.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą usługi Microsoft Update, aby naprawić błąd aktualizacji 0x80070008.

W większości przypadków, gdy aktualizacja się nie powiedzie, najlepszą rzeczą jest skorzystanie z katalogu Microsoft Update. Tutaj znajdziesz wszystkie aktualizacje dostępne dla systemu Windows 11. Po prostu odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog i pobierz aktualizację, z którą aktualnie masz problem. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy plik, ponieważ system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować - wykryje konflikt i anuluje instalację.

Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 11, aby naprawić błąd aktualizacji 0x80070008.

Spróbuj użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacjami systemu Windows 11. W moim przypadku często okazuje się ono nieskuteczne, ale wiele osób odnosi sukcesy w rozwiązywaniu problemu z aktualizacją, korzystając z tej funkcji, więc z pewnością warto ją wypróbować.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów w centralnym oknie.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tego wpisu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wprowadzanie poprawek, powinno być możliwe prawidłowe zaktualizowanie urządzenia.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11, aby naprawić błąd aktualizacji 0x80070008.

Ta poprawka daje duże możliwości, ale niestety działa tylko w niektórych przypadkach. Cały proces jest bardzo prosty, więc z pewnością warto go wypróbować w celu naprawienia błędu 0x80070008.

  • Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Po znalezieniu się w tej lokalizacji upewnij się, że zaznaczono opcję Windows Update - oczyszczanie, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki.

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows 11 zainstalowaną na komputerze, aby naprawić błąd aktualizacji 0x80070008.

Ta opcja może nie być dostępna, ale jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11, to powinieneś to zrobić. Niestety możesz nie być w stanie skorzystać z tego kroku, ale powinieneś sprawdzić na wszelki wypadek, ponieważ to rozwiązanie sprawdza się naprawdę dobrze.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11