Masz subskrypcję Game Pass i próbujesz pobrać, zainstalować lub uruchomić gry z aplikacji Xbox, ale ciągle pojawia się błąd 0x87e00005? W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo rozwiązać problem, aby gry były pobierane, instalowane i uruchamiane poprawnie w aplikacji Xbox w systemie Windows 11.

Aplikacja Xbox na Windows 10 i 11 to jedna z najbardziej kłopotliwych aplikacji w całym systemie operacyjnym. Jest podatna na wiele problemów, które mają na nią bezpośredni wpływ, a także na problemy, które występują w jej siostrzanej aplikacji Gaming Services. Te dwie aplikacje/usługi współpracują ze sobą, łącząc wszystko w jedną całość, dzięki czemu możesz pobierać, instalować i grać w gry ze sklepu Microsoft Store i Game Pass.

Niestety żadna z tych aplikacji nie działa tak dobrze, jak powinna i obie są bardzo podatne na różnego typu problemy. Omówiliśmy dziesiątki z nich na przestrzeni lat, a teraz mamy obszerną bibliotekę rozwiązań różnych błędów związanych z Game Pass i aplikacją Xbox, więc upewnij się, że dodałeś link do zakładek przed wykonaniem poniższych kroków w celu rozwiązania błędu 0x87e00005.

Jak naprawić błąd 0x87e00005 w aplikacji Xbox w systemie Windows 11? Najpierw spróbuj zaktualizować system Windows 11.

Jednym z najszybszych i najłatwiejszych rozwiązań tego problemu jest sprawdzenie dostępności aktualizacji systemu Windows. Microsoft wprowadza wiele aktualizacji dla systemu Windows 11, które systematycznie rozwiązują losowe problemy, więc istnieje spora szansa, że ​​aktualizacja może naprawić ten błąd. Aby wymusić sprawdzenie dostępnych aktualizacji, po prostu otwórz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje i poczekaj na zakończenie procesu. Jeśli są dostępne aktualizacje, pobierz je i zainstaluj, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, przejdź do poniższych kroków rozwiązywania tego problemu.

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows, aby naprawić błąd 0x87e00005 w aplikacji Xbox.

Problem z aktualizacjami systemu Windows może również powodować błąd 0x87e00005 w aplikacji Xbox. Nieraz zdarzało się już, że wiele nowych aktualizacji w systemie Windows 11 psuło losowe rzeczy. Dlatego dobrym pomysłem jest odinstalowanie wszelkich ostatnich aktualizacji, aby sprawdzić, czy problem zniknął. Jeśli więc niedawno zainstalowałeś aktualizację systemu Windows i masz teraz problemy, dobrym pomysłem jest powrót do poprzedniej wersji i pominięcie tej problematycznej. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11.

Zresetuj sklep Microsoft Store i aplikację Xbox, aby naprawić błąd 0x87e00005 w aplikacji Xbox w systemie Windows 11.

Na początek najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest naprawa i/lub zresetowanie aplikacji Xbox i sklepu Microsoft Store. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, wykonaj czynności pokazane poniżej.

  • Najpierw otwórz aplikację Ustawienia na komputerze, a następnie przejdź do Aplikacji i znajdź aplikację Xbox.
  • Następnie kliknij Opcje zaawansowane, a następnie przewiń listę w dół i kliknij Napraw. Teraz powtórz proces dla aplikacji Microsoft Store.
  • Jeśli naprawa aplikacji Xbox i Microsoft Store nie działa, powtórz ten sam proces, jednak tym razem kliknij Resetuj.

Wyczyść pamięć podręczną Sklepu Windows, aby naprawić błąd 0x80080204 — Operacja nie zakończyła się pomyślnie.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej Sklepu Windows jest również dobrym pomysłem, ponieważ usunie wszelkie uszkodzenia, które mogą powodować ten komunikat o błędzie. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, instrukcje jak to zrobić, znajdziesz poniżej.

  • Wyszukaj CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Teraz wpisz wsreset.exe i naciśnij Enter.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej powinieneś móc normalnie korzystać z obu aplikacji.

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, możesz albo poczekać na przyszłą aktualizację systemu Windows, która być może rozwiąże problem, albo zresetować system Windows 11 do stanu początkowego.