Masz problemy z zawieszaniem się i uruchamianiem Forspoken na komputerze z systemem Windows? Nie jesteś sam. Podczas gdy Forspoken był bardzo oczekiwany, został wydany w typowy sposób, jako słabo zoptymalizowana gra, która opiera się na szalonych specyfikacjach PC, aby działać, chociaż na przyzwoitym poziomie. Na szczęście istnieją sposoby pozwalające rozwiązać te problemy. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię krok po kroku przez instrukcje, jak naprawić awarię Forspoken w systemie Windows.

Forspoken to wyczekiwana gra akcji stworzona przez Luminous Productions i wydana przez Square Enix 24 stycznia 2023 roku na PlayStation 5 i komputery PC z systemem Windows. Akcja gry toczy się w otwartym świecie, a gracze wcielają się w Freya, postać mającą dostęp do rozmaitych zaklęć magicznych.

Jak bywa w przypadku większości premier gier wideo, gracze zgłaszają mnóstwo problemów, w tym awarie gier, ekstremalne wahania liczby klatek na sekundę, zawieszanie się, opóźnienia, błędy i prawie wszystko, czego mógłbyś doświadczyć podczas złej premiery gry.

Awarie te mogą wystąpić w dowolnym momencie gry i mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak problemy ze zgodnością z komputerem gracza, przestarzałe sterowniki lub problemy z kodem gry. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać niektóre z tych problemów lub przynajmniej zmniejszyć ich nasilenie i częstotliwość, dopóki gra nie zostanie odpowiednio naprawiona.

Sprawdź, czy Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania Forspoken.

ZALECANE WYMAGANIA

System operacyjny: Windows® 10 64-bitowy (po aktualizacji z listopada 2019 r.) lub Windows® 11 64-bitowy

Procesor: AMD Ryzen™ 5 1600 (3,7 GHz lub szybszy) / Intel® Core™ i7-3770 (3,7 GHz lub szybszy)

Pamięć: 16GB RAM

Grafika: AMD Radeon™ RX 5500 XT 8 GB / NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6 GB VRAM

DirectX: wersja 12

Przechowywanie: 150 GB wolnego miejsca

Dodatkowe uwagi: 720p 30 kl./s

Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki karty graficznej i upewnij się, że korzystasz z najnowszych dostępnych sterowników.

Nie wystarczy odinstalować i ponownie zainstalować sterowników przy użyciu standardowej procedury. Należy użyć narzędzia Display Driver Uninstaller. DDU to oprogramowanie, które sprawdza się w przypadku wszystkich problemów graficznych zarówno dla produktów NVIDIA, jak i AMD.

  • Najpierw pobierz program DDU Display Driver Uninstaller.
  • Przed użyciem DDU upewnij się, że pobrałeś najnowsze sterowniki graficzne ze strony internetowej producenta komputera lub karty graficznej (zwykle ze strony pomocy technicznej). Katalog NVIDIA można znaleźć tutaj. A katalog AMD jest tutaj.
  • Po wykonaniu tej czynności wyłącz połączenie internetowe i uruchom DDU. Upewnij się, że zaznaczono pole wyboru obok opcji Usuń oprogramowanie GeForce Experience (GFE), gdy się pojawi. To ważny krok, więc pamiętaj, aby to zrobić.
  • Po ponownym uruchomieniu systemu zainstaluj oprogramowanie sterownika i ponownie włącz połączenie internetowe.
  • Dzięki temu system Windows nie będzie próbował zainstalować ogólnego sterownika w tle.

Po ponownej instalacji oprogramowania GeForce Experience będziesz mógł bez problemu zaktualizować sterowniki karty graficznej/wideo. Jeśli problem powróci, po prostu powtórz proces.

Wyłącz wszelkie przetaktowywanie, aby zatrzymać awarie Forspoken.

Jeśli używasz Overclock na swoim komputerze, jest to pierwsza rzecz, którą musisz wyłączyć. Po wyłączeniu sprawdź, czy Forspoken przestanie się zawieszać. Zacznij od przetaktowania GPU, następnie sprawdź przetaktowanie procesora, a później przetaktowanie pamięci RAM. Jeśli to rozwiąże problem z awariami, może być konieczna ponowna konfiguracja ustawień podkręcania.

Obniż ustawienia grafiki w grze, a następnie powoli je odbudowuj.

Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest obniżenie ustawień grafiki w grze. Zacznij od absolutnie najniższych ustawień (użyj docelowej rozdzielczości, nie zmieniaj tego parametru). Następnie powoli przejdź do wyższych ustawień graficznych, aż znajdziesz idealny moment, w którym gra przestanie się zawieszać.

Poczekaj, aż gra zostanie zaktualizowana i zoptymalizowana tak, jak powinna być przed wydaniem.

Gry wydają się obecnie tak słabe, że czasem dziwi fakt, że wiele osób wciąż zamawia je w przedsprzedaży. 90% gier, które są obecnie wydawane, to gwarantowany bałagan w momencie premiery, a mimo to gracze płacą najwyższą cenę za to doświadczenie. W rzeczywistości lepiej poczekać kilka miesięcy, aż wszelkie problemy zostaną rozwiązane. Firmy nigdy nie zmienią swojego podejścia, dopóki gracze nie przestaną kupować niesprawdzonych produktów.