Snapchat do niedawna pozwalał nagrywać tylko 10-sekundowe filmy. Teraz można jednak nagrywać dłuższe Snapy na Snapchacie dzięki funkcji ciągłego nagrywania spójnej sekwencji kilku filmów. W efekcie pozwala to stworzyć nagranie, które trwa nawet 60 sekund.

Snapchat - jak nagrywać dłuższe filmy?

Snapy wysyłane na Snapchacie mogą mieć charakter zdjęcia lub filmu. W tym drugim przypadku byliśmy ograniczeni do 10-sekundowego, krótkiego filmu, który przedstawiał np. śmieszną sytuację. Teraz jednak Snapchat wprowadził nową funkcję, która w efekcie umożliwia nagranie filmiku o długości do 60 sekund. Jak to dokładnie działa i na czym polega?

Dłuższe filmy na Snapchacie dzięki funkcji Multi-Snap

Nowa funkcja polega na tym, że Snapchat umożliwia teraz ciągłe nagrywanie kilku Snapów pod rząd. Gdy pierwszy 10-sekundowy filmik skończy się nagrywać, a my nadal trzymamy przycisk nagrywania, to automatycznie rozpocznie się nagrywanie kolejnego 10-sekundowego filmiku. Filmy tworzą razem ciągłą, nieprzerwaną sekwencję.

W ten sposób możemy nagrać aż 6 filmów pod rząd. W efekcie daje to możliwość nagrywania sekwencji filmowych o łącznej długości 60 sekund (każdy film po 10 sekund), a następnie wysłania wszystkiego razem w formie Snapów, które odtwarzają się w chronologicznej kolejności. Opcja ta jest najpierw dostępna dla urządzeń z iOS (iPhone / iPad / iPod Touch), ale trafi również do Androida w najbliższym czasie.

Snapchat - sekwencja 6 filmów

  • Nagrywanie dłuższych Snapów na Snapchacie

Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy, że włączysz Snapchata, a następnie rozpoczniesz nagrywanie – czy to za pomocą przedniej kamerki z filtrami (soczewkami Snapchata), czy też za pomocą tylnej kamery. Gdy trzymasz cały czas przycisk nagrywania, to po ukończeniu pierwszego, 10-sekundowego filmu rozpocznie się automatyczne nagrywanie kolejnego. Nagrane sekwencje widzisz w formie miniaturek, które pojawiają się w dolnej części.

Ciągłe nagrywanie sekwencji kilku filmów

Nagrania stanowią jedną, ciągłą sekwencję filmową, podzieloną jednak na kilka osobnych, 10-sekundowych Snapów. Gdy puścisz przycisk (lub nagrasz maksymalną ilość Snapów, czyli 6 filmików), to pojawi się ekran edycji. Na ekranie edycji widzisz w formie miniaturek wszystkie filmiki z nagranej sekwencji.

Edycja nagranej sekwencji Snapów

Każdy z pojedynczych Snapów (filmików) możesz osobno edytować, wprowadzić do niego poprawki, filtry, modyfikacje kolorów, naklejki, emotikony i inne rzeczy. Jeśli któryś z filmików z całej sekwencji Ci się nie podoba, to możesz go usunąć szybkim przesunięciem palca.

Gdy zdecydujesz się udostępnić całą sekwencję, to wystarczy wcisnąć przycisk wysyłania do znajomego lub publikacji na tablicy My Story. Wszystkie filmiki z sekwencji zostaną udostępnione w formie Snapów, ułożone w chronologicznej kolejności, tak, aby odtwarzały się jeden po drugim, tworząc jeden długi filmik. Dzięki tej opcji masz w praktyce możliwość nagrywania i przesyłania filmów o łącznej długości aż do 60 sekund.