Jeśli spędzasz dużo czasu korzystając z TikTok na swoim komputerze i masz dość posiadania karty przeznaczonej tylko dla TikTok? Możesz przełączyć się na przeglądarkę Opera, w której TikTok, Messenger i WhatsApp są łatwo dostępne z paska bocznego. Jeszcze lepsze jest to, że jest to o wiele bardziej przyjazne dla użytkownika niż odwiedzanie rzeczywistej witryny.

Przeglądarka Opera istnieje już od dłuższego czasu i jest świetną alternatywą dla Google Chrome, jeśli chcesz zmienić przeglądarkę. Oprócz wszystkich zwykłych dzwonków i gwizdków, które domyślnie mają wszystkie inne przeglądarki Chromium, Opera ma również kilka interesujących funkcji, które fani TikTok uznają za bardzo przydatne.

Pasek boczny Opery zawiera teraz szybki dostęp do TikTok, Messengera i WhatsApp, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do wszystkiego i otrzymywać powiadomienia podczas przeglądania sieci. Jak dokładnie działa ten pasek boczny szybkiego dostępu? Cóż, w przeciwieństwie do innych przeglądarek, w których wszystko działa u góry ekranu, Opera przeniosła wszystkie najbardziej przydatne rzeczy na lewą stronę ekranu i jednym kliknięciem zostaniesz przeniesiony prosto do treści.

Jak skonfigurować i używać TikTok bezpośrednio z paska bocznego w przeglądarce Opera?

Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że używasz najnowszej wersji Opery, po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji reszta procesu jest dość prosta i naprawdę łatwa w użyciu.

  • Otwórz przeglądarkę Opera na swoim komputerze, a następnie przejrzyj wstęp do pierwszego użycia.
  • Po zakończeniu lub pominięciu kliknij ikonę TikTok na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.
  • Spowoduje to otwarcie aplikacji internetowej TikTok, więc wybierz opcję logowania z listy i zaloguj się na swoje konto TikTok.
  • Po zalogowaniu się na konto TikTok możesz zacząć korzystać z TikTok w normalny sposób.

Korzystając z bocznego menu Opery, możesz szybko i łatwo wyszukiwać i przeglądać treści, tak jak na tradycyjnej stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Oprócz tego możesz również publikować treści w taki sam sposób. Jedynym minusem korzystania z wersji internetowej jest to, że nie masz dostępu do katalogu muzycznego TikTok. Co dla niektórych osób będzie głównym problemem. Jeśli jednak korzystasz już głównie z TikTok z komputera, będziesz już tego świadomy i nie będzie ci to przeszkadzać.

Konfigurowanie i korzystanie z innych aplikacji Aplikacje paska bocznego w przeglądarce Opera?

Podobnie jak w przypadku aplikacji TikTok, wszystkie inne aplikacje paska bocznego w Operze można szybko i łatwo skonfigurować w ten sam sposób. Nie ma więc nic ekscytującego ani innego do wyjaśnienia. Wszystkie aplikacje otrzymują natychmiastowe powiadomienia, więc niczego nie przegapisz. Ponadto pozostaniesz zalogowany do wszystkich aplikacji, więc za każdym razem, gdy otworzysz Operę, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do wszystkiego bez konieczności ponownego logowania. Jeśli jednak wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki, będziesz musiał ponownie się zalogować.

W każdym razie, to podsumowuje ten przewodnik, jeśli jeszcze nie wypróbowałeś przeglądarki Opera, z pewnością warto to zrobić, jest o wiele lepszy niż Google Chrome na wiele sposobów i tak naprawdę nie tracisz niczego ważnego, co Chrome już miał.