Download, sterowniki

Jak instalować tekstury w Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
06.07.2018
Ilość komentarzy
0

Chcesz zainstalować nową paczkę tekstur do Minecraft Windows 10 Edition? Paczki przeznaczone dla Minecrafta Pocket Edition są w większości przypadków kompatybilne z wersją gry dla systemu Windows 10. Zobaczmy, jak zainstalować texture pack do Minecrafta w Windowsie 10.

Jak instalować tekstury w Minecraft Windows 10 Edition

Oryginalny Minecraft w wersji Java Edition jest wciąż ulubioną edycją gry, z której korzysta większość graczy pecetowych. Wiele osób jednak powoli przenosi się na Minecraft Windows 10 Edition, czyli edycję Bedrock. Nie jest ona jeszcze tak rozbudowana jak wersja zbudowana w Javie, zwłaszcza pod kątem otwartości na modyfikacje, ale warto wiedzieć, że kilka rzeczy można w niej zmienić, w tym tekstury.

Wcześniej pokazywaliśmy już, jak wgrać skina do Minecraft Windows 10 Edition. Tym razem zajmiemy się pozostałymi teksturami, które zmienią wygląd wszystkich bloków w grze, a także ewentualnie wygląd interfejsu. Tekstury z oryginalnego Minecrafta Java Edition nie zadziałają z wersją ze sklepu Windows 10, ale istnieje inny sposób na instalowanie modyfikacji. Możemy skorzystać z texture packów, które są przeznaczone dla Minecrafta Pocket Edition, czyli mobilnej wersji gry. Te zadziałają bez większego problemu i zmienią wygląd gry.

Pobierz tekstury kompatybilne z Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock Edition)

Przede wszystkim konieczne jest pobranie odpowiedniej paczki tekstur, która będzie kompatybilna z Minecraft Windows 10 Edition. Jak wspomniałem, raczej nie zainstalujemy tekstur z „normalnego” Minecrafta w edycji Java. Możemy za to skorzystać z texture packów przeznaczonych dla mobilnej wersji gry Pocket Edition. Skąd takie tekstury pobrać? Jednym z popularniejszych serwisów, na których znajdziemy modyfikacje do Minecraft Pocket Edition jest MCPEDL.com.

Przejdź do serwisu MCPEDL.com

Na powyższej stronie wybierz w menu górnym zakładkę „Texture packs”, a następnie wybierz rozdzielczość tekstur, która Cię interesuje (16x16, 32x32, 64x64 lub 128x128). Pojawi się lista dostępnych paczek tekstur.

Znajdź i pobierz tekstury do Minecraft Pocket Edition

Wybierz tekstury, które Cię interesują, a następnie w opisie znajdź link do ich pobrania. Po ściągnięciu otrzymasz plik ZIP z teksturami. Na potrzeby poradnika pobraliśmy jedną z bardziej popularnych paczek tekstur, czyli Faithful 64. To tekstury wiernie oddające klimat oryginalnego Minecrafta, ale w wyższej rozdzielczości.

Zainstaluj tekstury w Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock Edition)

Gdy masz już pobrany plik ZIP z paczką tekstur, to pora go teraz zainstalować. W tym celu należy przekopiować plik z teksturami do katalogu „resource_packs”, który znajduje się w katalogu z grą Minecraft Windows 10 Edition.

Znalezienie tego folderu nie jest jednak takie łatwe, gdyż aplikacje instalowane ze Sklepu w Windows 10 nie instalują się w łatwym do znalezienia folderze. Minecraft Windows 10 Edition jest zainstalowany dość głęboko w systemie, ale na szczęście istnieje prosty sposób, aby szybko otworzyć folder z grą. Wciśnij kombinację klawiszy Windows + R, aby wyświetlić okno uruchamiania. W oknie uruchamiania wpisz poniższe polecenie:

%localappdata%/Packages/Microsoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe/LocalState/games/com.mojang/

Otwórz folder z grą Minecraft Windows 10 Edition

Wklej powyższe polecenie i wciśnij przycisk OK. Pojawi się nowe okno Eksploratora plików, wskazujące bezpośrednio na folder zawierający pliki gry Minecraft Windows 10 Edition. Znajdziesz tu folder o nazwie „resource_packs”. Do tego folderu musisz przenieść plik .ZIP z paczką tekstur.

Chwyć lewym przyciskiem myszy plik .ZIP z pobraną paczką tekstur, a następnie przeciągnij i upuść go na folder „resource_packs”.

Przekopiuj tekstury do folderu resource_packs

Spowoduje to przeniesienie paczki tekstur do tego katalogu. Zrób to z każdą paczką tekstur, którą chcesz zainstalować – możesz tu wgrać dowolną ilość texture packów, a następnie wybierać w grze, z której chcesz korzystać.

Włącz tekstury w Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock Edition)

Uruchom teraz Minecrafta, a następnie na ekranie głównym gry przejdź do „Ustawienia” i wybierz z menu po lewej stronie zakładkę „Zasoby globalne”. W tym miejscu wyświetli się lista wszystkich paczek tekstur, które masz zainstalowane, a także które możesz pobrać ze Sklepu.

Aktywuj tekstury w ustawieniach gry

W sekcji „Dostępne paczki” powinna znajdować się pobrana i przekopiowana przed chwilą paczka tekstur, którą zainstalowaliśmy. Kliknij w nią lewym przyciskiem myszy, a następnie wybierz przycisk z plusem, aby dodać ją do listy aktywnych paczek.

Minecraft Windows 10 Edition - tekstury Faithful

Paczka tekstur zostanie aktywowana i będzie dostępna w każdym świecie. Gdy włączysz grę, to od razu zobaczysz, że używa ona nowych tekstur.

Alternatywnie możesz też uaktywnić wybraną paczkę tekstur nie w ustawieniach, ale w trakcie tworzenia świata. Wtedy dana paczka tekstur będzie obowiązywać tylko w wybranym świecie. Pozwala to przypisać każdemu światowi osobny texture pack.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus