Download, sterowniki

Jak grać w Among Us za darmo na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
21.09.2020
Ilość komentarzy
2

Among Us za darmo na PC? Da się! Możesz zainstalować darmową wersję gry z Androida na komputerze i grać ze znajomymi ze Steam. Jak to zrobić?

Among Us za darmo na PC

Among Us na PC jest dostępne na platformie Steam za 17,99 zł, jednak warto pamiętać, że nie musisz mieć wersji ze Steam, aby grać ze swoimi znajomymi na komputerze. Możesz zainstalować na PC wersję z Androida, która jest oficjalnie dostępna za darmo w Sklepie Play. Tak, gry z Androida można bez większego problemu instalować i uruchamiać na Windowsie. W jaki sposób? Wystarczy na PC zainstalować emulator Bluestacks, po czym pobrać Among Us za darmo ze Sklepu Play. W praktyce gra działa i wygląda dokładnie tak samo, jest prze Bluestacks skonfigurowana pod grę na klawiaturze, a co więcej, obsługuje cross-play, więc możesz grać razem ze swoimi znajomymi, którzy posiadają wersję na Steam.

Among Us za darmo na PC

Aby zainstalować Among Us za darmo na PC w oparciu o wersję z Androida, musisz ściągnąć emulator Bluestacks. To gotowe, banalne w użyciu rozwiązanie, które pozwala pobierać gry ze Sklepu Play, a następnie uruchamiać je na PC. Bluestacks jest darmowy i pobierzesz go z poniższego linku:

Pobierz Bluestacks

Uruchom instalator Bluestacks - domyślnie program instaluje się do katalogu C:/ProgramData/Bluestacks, ale możesz to zmienić, klikając "Dostosuj" w oknie instalacji i wskazując nową ścieżkę. Zainstaluj program w folderze, który Ci odpowiada. Następnie, po jego instalacji, uruchom program Bluestacks, wywołując go np. z menu Start lub skrótu na Pulpicie.

Pierwsze uruchomienie Bluestacks może potrwać parę minut - program konfiguruje wszystkie funkcje, więc uzbrój się w cierpliwość. Gdy program się uruchomi, zostaniesz poproszony/-a o zalogowanie się w Sklepie Play na konto Google. Zrób to, aby móc pobierać aplikacje ze Sklepu Play.

Wyszukaj Among Us

Gdy już zalogujesz się na konto Google, możesz pobierać do woli gry ze Sklepu Play. Wystarczy w głównej wyszukiwarce Bluestacks, w górnym prawym rogu, wpisać nazwę gry i rozpocząć wyszukiwanie. Wpisz "among us" i sprawdź wyniki wyszukiwania.

Otwórz Among Us w wynikach wyszukiwania

Jedną z pierwszych propozycji będzie Among Us. Wybierz grę i poczekaj, aż uruchomi się Sklep Play. Następnie potwierdź instalację przyciskiem "Zainstaluj".

Zainstaluj Among Us

Gra zostanie pobrana i zainstalowana w emulatorze. Znajdziesz ją zawsze w zakładce Strona główna > Moje gry.

Po uruchomieniu gry wiesz już, co dalej robić - zmień swój nick w Among Us i rozpocznij zabawę!

Among Us w Bluestacks

 

Konfigurację sterowania w Bluestacks znajdziesz po prawej stronie. Jest już ustawiony odpowiedni schemat do obsługi Among Us i wygląda on następująco:

W A S D - poruszanie się postacią

SPACJA - podstawowa akcja (np. interakcja z otoczeniem)

TAB - mapa

T - przełącz wyświetalnie zadań

E - zgłoś morderstwo

Q - zabij

C - czat

ENTER - napisz na czacie

Widzisz go po prawej stronie ekranu, gdzie w każdej chwili możesz go zmienić. Wystarczy w dolnym prawym rogu Bluestacks kliknąć przycisk Edytuj, a następnie przypisać akcje do innych klawiszy. Gdy wszystko dostosujesz do własnych potrzeb, możesz także przełączyć się tryb pełnoekranowy, wciskając klawisz F11.

Miłej zabawy!

Dołącz do dyskusji

Juliusz

09.12.2020

spoczko

Juliusz

09.12.2020

spoczko

comments powered by Disqus