Download, sterowniki

Jak edytować zdjęcia znajomych w Instagram za pomocą funkcji Remix

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
04.12.2017
Ilość komentarzy
0

Instagram dodał nową funkcję Remix, która umożliwia edytowanie zdjęć, które znajomi przesłali nam w wiadomości prywatnej. Możesz dorysować koledze wąsy, nałożyć mu kapelusz lub założyć okulary, a następnie odesłać mu fotkę. Jak to zrobić?

Instagram - edytowanie zdjęć znajomych

Mieliście kiedyś ochotę zmodyfikować zdjęcie znajomego, otrzymane w wiadomości prywatnej w Instagramie? Teraz możecie to zrobić. Dzięki nowej funkcji Remix każdy z użytkowników może edytować zdjęcia znajomych, które koledzy lub koleżanki przesłali mu w wiadomości prywatnej.

Jeśli ktoś zrobił np. selfie i wysłał je bezpośrednio do Ciebie, to możesz teraz odpowiedzieć na to zdjęcie, wykorzystując je do edycji. Działa to na prostej zasadzie - zdjęcie kolegi lub koleżanki wyświetla się w formie naklejki na naszym zdjęciu. Znajomego można obracać, powiększać i pomniejszać, a także po nim rysować i dodawać efekty. Pozwala to stworzyć zabawne zdjęcia, gdzie np. wstawiamy twarz kolegi lub koleżanki do szklanki, którą trzymamy w ręku, a następnie dorysowujemy na niej coś śmiesznego. Jak z tego skorzystać?

Edytowanie zdjęć w Instagramie za pomocą funkcji Remix

Przede wszystkim należy pamiętać, że możemy edytować w ten sposób tylko te zdjęcia, które ktoś prześle nam bezpośrednio do nas, za pomocą funkcji wiadomości prywatnej (Direct). Nie możemy używać tej opcji do edycji zdjęć, które ktoś umieścił na swoim profilu.

Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Instagram (pobierz aktualizację ze Sklepu Play lub z AppStore), a następnie uruchom ją. W górnym prawym rogu znajdziesz ikonę wiadomości prywatnych (Direct) – dotknij jej i otwórz rozmowę ze znajomym.

Wejdź do rozmowy Direct w Instagram

Obok każdego otrzymanego od znajomego zdjęcia znajdziesz teraz ikonę aparatu z napisem „Odpowiedz”. Dotknij tej ikony, aby wejść w tryb odpowiadania. Wyświetlony zostanie teraz ekran aparatu, pozwalający zrobić Ci zdjęcie.

Zauważ, że w rogu ekranu wyświetla się naklejka ze zdjęciem twojego znajomego. Masz teraz dwie możliwości – możesz zrobić "remix" swojego zdjęcia ze zdjęciem znajomego i tak ustawić głowę kolegi lub koleżanki, aby wyświetlała się obok Ciebie LUB możesz tak rozciągnąć naklejkę, aby twarz znajomego wypełniła całą powierzchnię ekranu. Ja wybrałem tę drugą opcję.

Instagram - ustaw zdjęcie znajomego, rozszerzając naklejkę

Naklejkę można powiększyć, pomniejszyć, obrócić lub przemieścić za pomocą gestów przesunięcia lub uszczypnięcia palcami. Wymyśl jakąś śmieszną scenerię, ułóż odpowiednio naklejkę ze zdjęciem znajomego i pstryknij fotkę. Jeśli chcesz wypełnić cały obszar zdjęciem znajomego, to wystarczy chwycić i rozciągnąć naklejkę tak mocno, aż wypełni całą powierzchnię ekranu.

Gdy masz już odpowiedni kadr, to pstryknij zdjęcie. Pojawią się teraz standardowe opcje edycji na górnym pasku narzędziowym – opcje dodatkowych naklejek, a także opcje rysowania. Daj się ponieść fantazji i dodaj różne naklejki oraz dorysuj śmieszne rzeczy.

Edytuj zdjęcie znajomego, dodając naklejki i rysunki

Masz do dyspozycji mnóstwo kolorowych naklejek, a także narzędzie pędzla o różnej grubości. Możesz powstawiać okulary, nakrycia głowy, śmieszne emotikony, a także dorysować coś samodzielnie (np. wąsy).

Po ukończeniu modyfikacji wystarczy dotknąć przycisk wysyłania zdjęcia. Fotografia zostanie odesłana w wiadomości prywatnej (Direct) do nadawcy i będzie widoczna tylko dla tej osoby. Jak wspomniałem, możliwości jest dużo. Nie musimy rozszerzać naklejki ze zdjęciem znajomego na cały kadr – możemy ją umieścić np. obok siebie i zrobić śmieszne połączenie swojego zdjęcia ze zdjęciem znajomego. 

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus