Niedawno Google ogłosił, że pojawiła się nowa aktualizacja dla Androida. Jest ona związana z aplikacją Wiadomości Google, która pozwoli teraz na edycję wiadomości. Podobnie jak w innych aplikacjach, czy to Facebook Messenger, czy popularnym WhatsAppie, pojawią się opcje edycji. To ciekawa funkcja, która trafia do wszystkich użytkowników korzystających z tego interesującego narzędzia.

Najważniejsze informacje:

  1. Edytowanie wiadomości w Wiadomościach Google będzie miało tę samą procedurę, z której korzysta aplikacja WhatsApp.
  2. Nadal nie ma daty premiery, ale przypuszcza się, że nastąpi to w trakcie bieżącego roku - 2024.

Jeśli zastanawiasz się, na jakiej zasadzie będzie działać nowa aktualizacja, to tutaj wszystko Ci powiemy. Przeprowadzimy Cię przez każdy z kroków, które musisz wykonać, abyś mógł edytować wiadomości w tej aplikacji bez żadnych problemów. Ponadto podamy kilka szczegółów, o których należy pamiętać, gdy chcesz poprawić literówkę w swoich tekstach.

Nowa era przycisku edycji wiadomości na Androidzie

Edytowanie wiadomości staje się obecnie trendem w różnych aplikacjach i sieciach społecznościowych. Możliwość poprawienia wiadomości lub dodania czegoś dodatkowego jest z pewnością czymś, co wszyscy chcemy mieć do dyspozycji przez cały czas. Wiadomo, że każdy z nas nieraz popełnia literówki lub nie dodaje czegoś do wiadomości, więc fajnie jest mieć możliwość zmiany wysłanej wiadomości.

Teraz, po prostu dotykając wiadomości, będziesz mieć opcje edycji, dzięki czemu w mniej niż minutę Twoja wiadomość będzie dokładnie taka, jak chciałeś. Jest to opcja, którą widzimy od lat, chociażby w aplikacji Telegram i która stale mutuje i przenosi się do wielu innych aplikacji. Teraz możesz zmieniać także wiadomości np. na WhatsAppie i Facebook Messenger, a także posty w różnych sieciach społecznościowych.

Niewątpliwie ten oryginalny pomysł, który rozpoczął się wiele lat temu, obecnie jest trendem w wielu sieciach społecznościowych. Edycja wiadomości nigdy nie była tak łatwa, jak teraz, dzięki nowej funkcji, która pojawi się w Wiadomościach Google. Google wspomniał kilka tygodni temu, że nadchodzą nowe aktualizacje dla telefonów z Androidem, a to jest jedna z nich.

Przez pierwsze 15 minut będziesz mógł edytować wiadomości wysłane za pośrednictwem tej aplikacji. Na każdym urządzeniu z Androidem będziesz mógł poprawić błędy w wiadomościach w tej aplikacji. Warto wiedzieć, że jest to naprawdę prosty proces, który pokażemy w następnej sekcji.

Jak edytować wiadomości w Wiadomościach Google?

Ważne jest, aby wspomnieć, że ta opcja edycji wiadomości nie pojawi się natychmiast. Musisz poczekać, aż Google rozpocznie proces aktualizacji, ale przewiduje się, że nastąpi to w 2024 roku. Jeśli mimo wszystko chcesz już teraz dowiedzieć się, jak edytować wiadomości po ich wysłaniu, to poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać:

  1. Znajdź wiadomość z błędem w ciągu 15 minut od jej wysłania.
  2. Musisz nacisnąć i przytrzymać wiadomość, aż pojawi się pływające menu.
  3. Poszukaj opcji „Edytuj”.
  4. Popraw poprzednią wiadomość, dodaj nowy tekst do wiadomości lub popraw pisownię.
  5. Naciśnij ponownie przycisk wysyłania, a wiadomość zostanie poprawiona.

Jak widać, proces jest taki sam jak na WhatsAppie, bez większych nowych funkcji czy komplikacji. Dzięki tej opcji będziesz mieć lepszą kontrolę nad swoimi wiadomościami i będziesz mógł wprowadzać modyfikacje niezależnie od powodu. Jedyne, o czym musisz pamiętać to fakt, że w przypadku tej funkcji czas na edytowanie wiadomości jest ograniczony i wynosi 15 minut od momentu jej wysłania.

Gdy wiadomość zostanie poprawiona, będzie miała mały znak, który odróżni ją od reszty. Ma to na celu poinformowanie odbiorcy, że wiadomość z jakiegoś powodu została zmieniona. Ze względów bezpieczeństwa nie można tego zrobić z wiadomościami sprzed kilku dni lub tygodni.

Osobiste wnioski

Teraz możesz edytować wysłane wiadomości w Wiadomościach Google, dzięki czemu nie będziesz już mieć błędów ortograficznych lub będziesz w stanie lepiej wyrazić siebie. Należy jednak pamiętać, że nowa funkcja nie będzie obejmowała dowolnych wiadomości, a wyłącznie te, które zostały wysłane w ciągu 15 minut. Starszych wiadomości nie będzie można edytować i pozostaną one w takiej formie, w jakiej zostały wysłane. Teraz musimy tylko poczekać, aż ta aktualizacja stanie się możliwa, aby móc wykorzystywać nowe możliwości i mieć lepszą kontrolę nad każdą rozmową.