Telegram wciąż walczy z WhatsApp i nie ma lepszego sposobu na pozyskanie użytkowników konkurencji niż oferowanie coraz to nowych funkcji, aby być bardziej atrakcyjnym. Jedną z tych nowych funkcji jest możliwość edycji wiadomości, które zostały już wysłane na czacie Telegrama.

Powiązane: Jak ukryć status Ostatnio widziano i online na Telegramie

Stałą częścią komunikacji na urządzeniach mobilnych są niezliczone błędy w pisowni. Wymówką dla tego typu błędów jest zwykle to, że błąd pisowni został spowodowany przez autokorektę. Te „samokorygujące” błędy mogą być czasami denerwujące a czasem nawet kompromitujące.

Do tej pory na platformach takich jak Telegram, WhatsApp czy Messenger jedynym sposobem naprawienia błędu w wiadomości było usunięcie tej wiadomości i wysłanie nowej z poprawnie napisanym tekstem.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, Telegram właśnie uruchomił nową funkcję, która pozwala użytkownikom edytować ostatnio wysłane wiadomości. Dzięki tej funkcji możemy poprawić każdą źle napisaną wiadomość lub taką, która po prostu chcemy zmienić. Należy jednak zauważyć, że kiedy edytujemy wiadomość wysłaną na Telegramie, czat wskaże, że ta wiadomość została edytowana przez użytkownika, który ją wysłał.

Oto jak szczegółowo edytować wiadomości wysyłane w czatach Telegramu z telefonu z systemem Android lub iPhone'a:

Jak edytować wiadomości wysyłane na aplikacji Telegram z Androida i iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Telegram.

2. Przejdź do dowolnego czatu w aplikacji.

3. Wyślij wiadomość.

4. Coś musisz zrobić to nacisnąć i przytrzymać właśnie wysłaną wiadomość.

- W systemie Android: w górnej części okna zostanie wyświetlony pasek, w którym należy kliknąć ikonę w kształcie ołówka.

- Na telefonie iPhone: zostanie wyświetlone menu, w którym należy wybrać opcję Edytuj.

5. Teraz wiadomość, którą chcemy poprawić, pojawi się w edytorze wiadomości czatu.

6. Tutaj możesz zmienić lub dodać wszystko, co chcesz w wiadomości.

7. Gdy skończysz edycję, wystarczy wysłać ją ponownie, klikając ikonę wysyłania.

Teraz zedytowana wiadomość zostanie wysłana i  zostanie pokazana na czacie. Obok wspomnianej wiadomości zostanie wyświetlona etykieta: Edytowano