Whatsapp pozwala teraz wysyłać naklejki na czacie, tak samo, jak można to zrobić w aplikacji Messenger. Możemy także dodawać nowe zestawy naklejek i wklejać je zarówno do rozmowy prywatnej jak i konferencji z wieloma osobami. Zobaczmy, jak wysyłać naklejki w Whatsapp.

Wysyłanie naklejek w Whatsapp

Użytkownicy najnowszej wersji Whatsapp mają do dyspozycji naklejki, które można wysyłać w rozmowach ze znajomymi. Naklejki zostały dodane w Whataspp 2.18.330 i działają podobnie do emoji, z tą różnicą, że wyrażają znacznie więcej różnorodnych emocji, a twórcy naklejek nie są ograniczeni żadnymi standardami znaków. Każdy użytkownik może doinstalować ulubiony zestaw naklejek wyrażających przeróżne emocje, a następnie wysyłać je do swoich znajomych.

Naklejki są dostępne w tym samym miejscu, w którym znajdziemy standardowe emotikony oraz animowane GIFy, czyli po dotknięciu ikony z uśmiechniętą buźką na czacie. Można je wysyłać zarówno w rozmowach prywatnych jak i w wieloosobowych konferencjach. Zobaczmy, jak z tego skorzystać?

Dodawanie i wysyłanie naklejek w Whatsapp

Uruchom komunikator, a następnie udaj się do rozmowy z wybraną osobą. Na dolnym pasku narzędzi dotknij ikony z uśmiechniętą buźką.

Wyświetlony zostanie standardowy panel wysyłania zwykłych emotikon, a także animowanych GIF-ów. W najnowszej wersji aplikacji pojawi się jeszcze trzecia ikona z naklejką. Dotknij trzeciej ikony z naklejką u samego dołu ekranu.

Przejdź do naklejek w Whatsapp

Wyświetl się ekran wysyłania naklejek. Wygląda to bardzo podobnie, jak w aplikacji Messenger. Domyślnie znajdziemy tu jeden zestaw naklejek z kubkami. Wystarczy go wybrać, a następnie stuknąć palcem w naklejkę, którą chcemy wysłać.

Nie jesteśmy jednak ograniczeni tylko do jednego zestawu naklejek. Aby dodać nowe naklejki w Whatsapp, można dotknąć przycisku z plusem w górnym prawym rogu panelu naklejek.

Dodawanie nowych naklejek w Whatsapp

Pojawi się lista dostępnych zestawów. Jeśli chcemy któryś z nich zainstalować, to wystarczy dotknąć przycisku pobierania obok wybranego zestawu. Zestaw naklejek zostanie dodany do twojego komunikatora i znajdziesz go na górnym pasku panelu naklejek. Możesz teraz przełączać się między naklejkami i wysyłać je znajomym.

Wysłana naklejka w Whatsapp

Istnieje też możliwość dodania najczęściej używanych naklejek do ulubionych – w tym celu trzeba przytrzymać palec na wybranej naklejce i potwierdzić dodanie ją do ulubionych.

Pomocy! Nie mam opcji wysyłania naklejek. Co zrobić?

Naklejki zostały dodane w Whatsapp 2.18.330, więc aby z nich korzystać, należy się upewnić, że mamy właśnie tę wersję lub inną nowszą, z wyższym numerem.

Co zrobić, gdy w Sklepie Play i AppStore nie ma jeszcze wersji Whatsapp z naklejkami? Posiadacze iPhone'ów i iPadów muszą poczekać, aż ta wersja pojawi się w AppStore. Z kolei jeśli korzystasz z Androida, to najnowszą wersję można pobrać z serwisu APKMirror i zainstalować zanim trafi do Sklepu Play. W tym celu należy skorzystać z poniższego linku:

Pobierz Whatsapp 2.18.330 lub nowsze dla Androida

Wejdź w powyższy link bezpośrednio w przeglądarce na smartfonie, a następnie pobierz stamtąd plik APK z najnowszą dostępną wersją aplikacji Whatsapp. Zapisz plik, wybierając najnowszą wersję i wciskając przycisk „Download APK”.

Pobierz i zainstaluj Whatsapp z pliku APK

Po pobraniu pliku APK z najnowsza wersją Whatsapp uruchom go, a następnie potwierdź instalację. W razie problemów z instalacją upewnij się, że masz włączoną funkcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł (wejdź do „Ustawienia > Aplikacje” i zaznacz pole „Nieznane źródła”).

Po wykonaniu tej czynności będziesz mieć najnowszą wersję aplikacji Whatsapp w swoim telefonie, która z pewnością ma już funkcję wysyłania naklejek.