Apple wprowadził wiele funkcji w swojej nowej wersji iOS, które mają duży wpływ na dostosowanie ekranu blokady iPhone'a. Cóż, teraz możesz także dodać widżety do ekranu blokady iPhone'a, aby wyświetlać ważne informacje bezpośrednio z ekranu blokady bez konieczności odblokowywania iPhone'a.

Do tej pory iPhone mógł umieszczać widżety tylko na ekranie głównym urządzenia, ale nie pozwalał na używanie widżetów na ekranie blokady iPhone'a. Korzystanie z widżetów na ekranie blokady urządzenia było wyłączną funkcją dostosowywania/funkcji urządzeń z systemem Android, więc dzięki tej nowej opcji iPhone jest jeszcze bardziej równy opcjom dostosowywania systemu Android.

W tej chwili widżety, które można dodać do ekranu blokady iPhone'a, to te dostarczane przez domyślne aplikacje i usługi Apple. Jednak z czasem oczekuje się, że aplikacje innych firm mogą również oferować widżety, które można umieścić na ekranie blokady iPhone'a.

Widżety iPhone'a można umieścić na górze czasu blokady ekranu. Wśród domyślnych widżetów, których możemy użyć nad zegarem ekranu blokady Twojego iPhone'a, znajdziemy: strefę czasową, skonfigurowany alarm, następne wydarzenie w kalendarzu, pogodę, kręgi aktywności, następne przypomnienie i wybraną akcję.

Możesz także umieścić widżety pod zegarem cyfrowym na ekranie blokady. Wśród tych, które możesz umieścić w tej pozycji znajdziesz: Baterie, Kalendarz, Zegar, Fitness, Przypomnienia, Giełdę i Pogodę. Możesz dodać maksymalnie cztery widżety oparte na symbolach kwadratowych umieszczonych pod godziną lub maksymalnie dwa prostokątne widżety z większą ilością informacji, albo kombinację dwóch widżetów kwadratowych i jednego prostokątnego.

Ponadto, w zależności od rozmiaru widżetów, możesz dodać jeden lub więcej w tej samej pozycji, aż wypełnisz całą szerokość ekranu blokady.

Jak dodać widżety do ekranu blokady telefonu iPhone.

 1. Długo naciśnij ekran blokady swojego iPhone'a.
 2. Spowoduje to wyświetlenie selektora ekranu blokady, w którym należy wybrać ekran blokady, w którym chcesz dodać widżety i kliknąć: Dostosuj
 3. Tutaj zobaczysz 3 prostokąty: Zegar, Data i trzecie pole z nazwą Dodaj widżety.
 4. Możesz kliknąć Data lub trzecie pole, aby uzyskać dostęp do katalogu widżetów, który jest inny dla górnej lub dolnej części daty.
 5. Na górze możesz wybrać tylko widżety jednego rozmiaru. Jednak w sekcji poniżej zegara możesz wybrać różne rozmiary, dzięki czemu możesz umieścić więcej niż jeden widżet, aby wypełnić szerokość ekranu.
 6. Po wybraniu widżetów zostaną one wyświetlone na ekranie blokady iPhone'a, ale nadal możesz zmienić ich pozycję, przeciągając widżet do żądanej pozycji.
 7. Gdy wszystko jest zgodne z Twoimi upodobaniami, kliknij: OK
 8. Następnie stuknij Ustaw jako parę tapet lub Dostosuj ekran główny.
 9. Wszystko zostanie zapisane i gotowe do użycia. Wybierz właśnie ustawioną tapetę ekranu blokady i gotowe.
 10. Teraz wyświetl ekran blokady, który wyświetli skonfigurowane widżety i informacje, które dostarczają.

Jak usunąć widżety z ekranu blokady iPhone'a.

 1. Długie naciśnięcie na ekranie blokady iPhone'a
 2. Po wyświetleniu karuzeli tła ekranu blokady należy wybrać żądane i kliknąć: Dostosuj.
 3. Spowoduje to wyświetlenie ekranu edycji ekranu blokady.
 4. Tutaj musisz kliknąć ikonę – obok widżetu, który chcesz usunąć z ekranu blokady.
 5. Proces zapisywania nowych ustawień ekranu blokady iPhone'a jest identyczny z pokazanym powyżej