Download, sterowniki

Jak dodać widżety do ekranu głównego iPhone'a.

Autor
Juan. M
Data dodania
08.10.2020
Ilość komentarzy
0

Możliwość personalizacji iPhone'a wzrosła ogromnie po aktualizacji do iOS 14. Dzięki tej nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple włączone zostały funkcje, takie jak możliwość dodawania widżetów na dowolnym ekranie głównym iPhone'a lub iPada.

Związane z: Jak aktywować i używać odtwarzania Obrazu w obrazie | iPhone

Do tej pory ekrany główne iPhone'a były przeznaczone wyłącznie do obsługi aplikacji. Można za ich pośrednictwem uzyskać dostęp do dowolnej witryny lub aplikacji na swoim iPhonie. Widżety to małe elementy, które umożliwiają przeglądanie informacji w aplikacji bez konieczności jej otwierania.

Te widżety do tej pory znajdowały się na określonym ekranie widżetów. Aby uzyskać dostęp do ekranu widżetów, trzeba było przejść do pierwszego ekranu głównego swojego iPhone'a (najbardziej po lewej) i przesunąć ten ekran od lewej do prawej. Jednak wielu użytkowników marzyło o tym, aby móc korzystać z tych widżetów bezpośrednio na dowolnym ekranie głównym swojego iPhone'a.

Zmieniło się to dzięki aktualizacji iOS, ponieważ teraz możemy dodawać widżety do ekranu głównego iPhone'a. Ułatwia to szybkie przeglądanie informacji o niektórych aplikacjach na ekranie głównym urządzenia mobilnego. Ponadto, jakby tego było mało, teraz iPhone umożliwia instalację i używanie niestandardowych widżetów, czyli możemy instalować aplikacje, które pozwalają nam dodawać nowe widżety do ekranu naszego iPhone'a.

Warto zauważyć, że teraz iPhone, oprócz dodawania widżetów do ekranu głównego iPhone'a, umożliwia również zmianę ich rozmiaru. W ten sposób Apple umożliwia personalizację ekranu głównego Twojego iPhone'a na poziomie podobnym do tego na urządzeniach z Androidem.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak dodać widżety do ekranu głównego iPhone'a:

Jak dodać widżety do ekranu głównego iPhone'a.

1. Odblokuj iPhone'a i przejdź do dowolnego ekranu głównego.

2. Teraz przytrzymaj dowolne wolne miejsce na ekranie.

3. Gdy wszystkie aplikacje zaczną wibrować, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się ikona: + ( dla modeli iPhone X i nowszych w lewym rogu)

4. Po kliknięciu tego przycisku uzyskasz dostęp do wszystkich widżetów, które są obecnie dostępne.

5. Wybierz jeden z pokazanych tutaj widżetów, który automatycznie poprowadzi Cię do jego personalizacji.

6. Na kolejnym ekranie możesz zdecydować o wielkości tego widżetu. W rzeczywistości możesz wybrać pomiędzy 3 rozmiarami: 2×2, 2×4 i 4×4.

7. Po wybraniu żądanego rozmiaru należy kliknąć przycisk: Dodaj widżet

8. Teraz widżet zostanie wyświetlony na ekranie głównym twojego iPhone'a i możesz zdecydować, gdzie chcesz go ustawić, po prostu przeciągając widżet w żądane miejsce.

9. Gdy znajdziesz się w wybranym miejscu, wystarczy kliknąć dowolną aplikację lub wolne miejsce na ekranie głównym.

I gotowe. Od tego momentu widżet będzie dostępny w rozmiarze i pozycji wskazanej przez Ciebie na ekranie głównym Twojego iPhone'a.

Jak usunąć widżet z ekranu głównego iPhone'a.

1. Naciśnij i przytrzymaj widżet, który chcesz usunąć z ekranu głównego.

2. W małym menu będziesz musiał wybrać opcję: Usuń widżet

3. Teraz wyświetli się komunikat, w którym będziesz musiał potwierdzić usunięcie widżetu.

Od tego momentu na ekranie głównym Twojego iPhone'a przestanie się wyświetlać niechciany widżet.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus